هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 2 فروردين 1399
ساعت 12:52
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 1 اسفند 1398 ساعت 18:43
پنجشنبه 1 اسفند 1398 18:15 ساعت
2020-2-20 18:43:26
شناسه خبر : 334693
رجانیوز ضمن تاکید بر اتکا به فهرست واحد اصولگرایان و در پاسخ به دغدغه جمعی از مومنین انقلابی مبنی بر معرفی گزینه‌های اصلح برای ترمیم لیست وحدت، شش نامزد اصلح در حوزه انتخابیه تهران معرفی می‌نماید.
رجانیوز ضمن تاکید بر اتکا به فهرست واحد اصولگرایان و در پاسخ به دغدغه جمعی از مومنین انقلابی مبنی بر معرفی گزینه‌های اصلح برای ترمیم لیست وحدت، شش نامزد اصلح در حوزه انتخابیه تهران معرفی می‌نماید.

گروه سیاسی - رجانیوز: پس از فراز و نشیب‌های متعدد و مذاکرات طولانی و فشرده در روزهای گذشته، سرانجام جبهه نیروهای انقلاب به لیست واحد برای انتخابات مجلس دست یافتند. فهرست منتشرشده از سوی شورای ائتلاف و جبهه پایداری، از اعضای شناخته شده و همچنین برخی افراد ناشناخته و کمتر شناخته شده تشکیل شده است. جمع زیادی از مومنین انقلابی در بررسی این فهرست با سوالاتی روبرو بوده‌اند که شاید مهم‌ترین آن، وظیفه رای‌دهندگان در قبال افرادی است که بنای بر رای دادن به آن‌ها «وجود ندارد».

 

به عبارت دقیق‌تر این لیست شامل سه گروه از افراد است:

دسته اول کسانی که شناخت کافی روی آنان وجود داشته و جمع‌بندی شخصی فرد بر رای به آنان است؛

دسته دوم کسانی که شناخت کافی برای «رای ندادن» به آنان وجود دارد؛

و دسته سوم افراد ناشناخته هستند.

 

درباره دسته اول، وظیفه فرد مشخصا رای دادن به گزینه‌های شناخته شده خود است. اما برای تصمیم‌گیری درباره دسته دوم و سوم، مرور نظرات حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب راهگشا خواهد بود.

 

حضرت امام خمینی(ره) درباره اعتماد به فهرست‌ها می‌فرمایند:

‏احدی شرعا نمی‌تواند به کسی کورکورانه و بدون تحقیق رأی بدهد و اگر در صلاحیت شخص یا اشخاصی تمام افراد و گروه‌ها نظر موافق داشتند ولی رأی دهنده تشخیصش برخلاف همه آنها بود، تبعیت از آن‌ها برایش صحیح نیست و نزد خداوند مسئولیت دارد. و اگر گروه یا اشخاصی صلاحیت فرد یا افرادی را تشخیص دادند و از این تایید برای رای دهنده اطمینان حاصل شد می تواند به آن ها رای دهد. (صحیفه امام، ج۱۸، ص۳۳)
 

رهبر انقلاب نیز اخیرا در استفتایی فرموده‌اند:

[آیا رأی دادن به فهرست اسامی که از طرف احزاب و گروههای سیاسی منتشر می شود، بدون تحقیق در مورد افراد آن جایز است؟ اگر برخی از افراد آن در انتخابات رأی آورند و صلاحیت منصب را نداشته باشند، ما در پیشگاه خدای متعال مسئول خواهیم بود؟]

می توانید به فهرست و افرادی رأی دهید که معرفی کنندگان آنها افرادی متعهد، مؤمن، بصیر و انقلابی و قابل اعتماد باشند، مگر آنکه حجت شرعی بر خلاف داشته باشید.

 

از این دو اظهار نظر به روشنی می‌توان دریافت که اگر شخصی حجت شرعی بر «رای ندادن» به افرادی داشته باشد، حتی اگر تمام گروه‌های مورد اعتماد اقدام به تایید او کنند، رای به چنین شخصی مجاز نیست. درباره افراد ناشناخته اما می‌توان به شهادت و تایید سایر افراد و گروه‌ها اطمینان کرد.

 

رجانیوز ضمن تاکید بر اتکا به فهرست واحد اصولگرایان و در پاسخ به دغدغه جمعی از مومنین انقلابی مبنی بر معرفی گزینه‌های اصلح برای ترمیم لیست وحدت، شش نامزد اصلح در حوزه انتخابیه تهران را به شرح زیر معرفی می‌نماید:

 

سیدمحمدجواد ابطحی (کد: 1172)

علی جعفری (کد: 2726)

حمید رسایی (کد: 4818)

محمدصادق شهبازی راد (کد: 5752)

سعید کرمی (کد: 7274)

وحید یامین‌پور (کد: 8946)

 

 

در پایان، مجددا تاکید می‌شود که این شش نامزد جهت ترمیم و جایگزینی با افرادی معرفی می‌شوند که رای‌دهندگان یقینا بنای بر رای دادن به آنان را ندارند.