هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 19 تير 1399
ساعت 06:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 1 اسفند 1398 ساعت 11:47
پنجشنبه 1 اسفند 1398 11:39 ساعت
2020-2-20 11:47:46
شناسه خبر : 334680
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از تشکیل تعدادی پرونده کیفری در خصوص تخلفات تبلیغات انتخاباتی در این استان خبر داد.

محمدحسین صادقی با تاکید بر رعایت قانون از سوی نامزدهای انتخاباتی اظهار داشت: از ساعت ۸ صبح روز پنج شنبه یکم اسفند ماه سکوت تبلیغاتی ۲۴ ساعت قبل از رأی گیری اعلام شده و هرگونه اقدام تبلیغی ممنوع است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضور پر شور و آگاهانه همه مردم در انتخابات دوم اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر دانست و افزود: مردم ایران اسلامی در پای صندوق‌های رأی بار دیگر عزم و اقتدار ایرانیان را به منصه ظهور می‌رسانند.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه انتخاب نامزد اصلح را یکی از مهمترین وظایف رأی دهندگان دانست و بیان داشت: به فرموده مقام‌معظم رهبری باید افرادی را انتخاب کرد که بتوانند پرچم عدالت اعم از عدالت اقتصادی، حقوقی و سیاسی را در کشور برافراشته نگه دارند و برای یافتن کاندیدای اصلح باید تحقیق و از قومیت گرایی اجتناب کرد.

صادقی با اعلام اینکه تعدادی پرونده‌ی کیفری در خصوص تخلفات تبلیغاتی در استان تشکیل شده و کار گردآوری مستندات در حال انجام است، گفت: پس از پایان فرایند اخذ رأی در فرصت مناسب به دقت به این تخلفات رسیدگی می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه عمده موارد تخلف عبارتند از نصب آثار تبلیغاتی در خارج از محل‌های تعیین شده، عدم رعایت ابعاد آثار تبلیغی، برپایی چندین ستاد در هر منطقه شهرداری، عدم معرفی مسئول ستاد انتخاباتی به فرمانداری‌ها، دیوارنویسی‌ها و راه‌اندازی کاروان‌های تبلیغاتی. تخریب تبلیغات سایر نامزدها و..... اعلام کرد.

 

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین درباره خسارت‌هایی که نامزدهای انتخاباتی با تبلیغات خود به سیمای شهری وارد کرده‌اند نیز با گردآوری مستندات تخلفات پس از خاتمه رأی گیری نامزدهای انتخاباتی متخلف ملزم به جبران خسارت به ابنیه و مبلمان شهری خواهند بود.

 

به گفته صادقی استفاده از شناسنامه غیر برای رأی دادن ممنوع بوده و جرم تلقی می‌شود و افرادی که مرتکب چنین اعمالی شوند برابر قانون با آنان برخورد می‌شود.

 

وی همچنین در خصوص خرید و فروش رأی و انتقال افراد از سایر حوزه‌های انتخابیه برای رأی هشدار داد.


دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از تشکیل ستاد رصد فضای مجازی در دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه خبر داد و خاطر نشان کرد: فضای مجازی کاملاً توسط این ستاد رصد می‌شود و در صورت تخطی از قانون پس از پایان رأی‌گیری حتماً با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

 

صادقی در ادامه بر شفافیت‌های مالی و منابع تبلیغاتی همه کاندیداها تاکید کرد و گفت: همه کاندیداها ملزم به ارائه شماره حساب به فرمانداری‌ها بوده و تمامی هزینه‌ها و باید وجوه کمکی که برای تبلیغ دریافت کردنده اند را باید در این حساب‌ها ثبت و ضبط کرده باشند.

 

وی در پایان تاکید کرد: عوامل اجرایی و نظارت بر انتخابات در تمامی شعب اخذ رأی حضور خواهند داشت و احراز هویت افراد از حساسیت ویژه ای برخودار است که بایستی مورد نظر باشد. در این راستا مردم نیز در صورت رؤیت هرگونه تخلف می‌توانند با شماره ۳۷۲۳۲۳۹۲ به اطلاع دادستان عمومی و انقلاب برسانند.