هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 16 تير 1399
ساعت 08:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 29 بهمن 1398 ساعت 08:54
سه شنبه 29 بهمن 1398 08:51 ساعت
2020-2-18 08:54:11
شناسه خبر : 334611
پرچم تشریفات به پرچم هایی گفته می شود که در ابعادی بزرگ چاپ شده و بر روی زمین با یک میله و پایه قرار داده می شود که بسیاری آن را با عنوان های از جمله پرچم ایستاده و پرچم بزرگ می شناسند . در زمان برگزاری مراسم مختلف قرار دادن پرچم تشریفات در کناره های سالن و پشت میز سخنران علاوه بر این که جلوه ی خاصی به میز سخنران می دهد، به مراسم نیز رسمیت بخشیده، و اگر بر روی آن لوگوی اختصاصی چاپ شده باشد در دید مخاطبان جلوه می کند و یکی از بهترین راه های نمایش برند یک شرکت یا مجموعه می باشد.
پرچم تشریفات به پرچم هایی گفته می شود که در ابعادی بزرگ چاپ شده و بر روی زمین با یک میله و پایه قرار داده می شود که بسیاری آن را با عنوان های از جمله پرچم ایستاده و پرچم بزرگ می شناسند . در زمان برگزاری مراسم مختلف قرار دادن پرچم تشریفات در کناره های سالن و پشت میز سخنران علاوه بر این که جلوه ی خاصی به میز سخنران می دهد، به مراسم نیز رسمیت بخشیده، و اگر بر روی آن لوگوی اختصاصی چاپ شده باشد در دید مخاطبان جلوه می کند و یکی از بهترین راه های نمایش برند یک شرکت یا مجموعه می باشد.

پرچم تشریفات گاهی به صورت پرچم کشور می باشد و به جلسات مختلف از جمله جلسات در شرکت ها و سازمان های کوچک گرفته تا همایش های بزرگ، رسمیت و اقتداری خاص می بخشد، و یا این که چاپ پرچم تشریفات می تواند به صورت برند شرکت و یا سازمانی خاص انجام گیرد که اثر آن علاوه بر تمامی موارد بالا، به یاد ماندن برند شرکت و ایجاد آشنایی با شرکت و سازمان مورد نظر در ناخودآگاه مدعوین نیز می باشد؛ بنابراین ناگفته پیداست که خرید پرچم تشریفات از شرکت هایی دارای اعتبار و صاحب نام در این زمینه نظیر شرکت ایرانیان پابلیش نه تنها هزینه کردن تلقی نمی شود بلکه یک سرمایه گذاری مطلوب نیز برای اثرگذاری مناسب بر روی مخاطبین خواهد بود.

چاپ پرچم تشریفات در اندازه های حدود ۹۰ سانتی متر در ۱۵۰ سانتی متر انجام می گیرد که البته این ابعاد پرچم هست و برای چاپ لوگو ممکن است طرحی که بر روی آن چاپ می شود فضای کمی از پرچم را گرفته یا اینکه طرح به صورت تمام چاپ باشد و تمام پرچم را شامل شود . البته برخی از تولید کنندگان این پرچم را در ابعاد بزرگتر مانند ۱۰۰ در ۱۷۰ سانتی متر هم تولید می کنند اما نکته ای که در زمان استفاده از پرچم های تشریفات مختلف در کنار یکدیگر باید حتما در نظر گرفته شود، این است که پرچم های تشریفات هم اندازه در کنار هم قرار داده شوند، تا هم زیبایی بصری آن ها و محیط حفظ شود و هم هیچ کدام از آن ها مانعی برای جذب توجه به دیگری نشود.

 

 

مکان های استفاده از پرچم تشریفات یا همان پرچم ایستاده

با وجود این که پرچم تشریفات مختص و محدود به یک مکان خاص نمی باشد و با قرار دادن آن در هر مکانی و در جایی که در مسیر نگاه همگان باشد، چشم اندازی زیبا و رسمیتی مخصوص به آن فضا می بخشد، ولی برخی از مکان هایی که به طور معمول استفاده از پرچم تشریفات در آن فضاها صورت می گیرد را می توان در موارد زیر نام برد:

سالن های همایش و آمفی تئاترها

پرچم تشریفات به صورت پرچم کشور و یا برندی خاص در مراسم و جشن های رسمی اعم از ملی و کشوری، سمینارهای مختلف، گردهمایی های گوناگون و ... که در سالن های همایش و آمفی تئاترها برگزار می گردند  در کناره ها ی سن  و تقریباَ پشت سخنرانان قرار داده می شود، البته گاهی در جلوی ورودی سالن نیز از آن استفاده می شود.

لابی هتل ها

در ورودی و لابی هتل ها درست در زمان ورود آنچه که به چشم مهمانان می خورد پرچم تشریفات می باشد.

شرکت ها و سازمان ها

گاهی در سالن شرکت ها و عموما در اتاق مدیریت هم از پرچم تشریفات هم به صورت پرچم کشور استفاده می شود و هم از نماد و برند خود شرکت.

غرفه هاي نمايشگاهي

یکی از مکان هایی که پرچم تشریفات در آن بسیار تأثیرگذار عمل می کند، چه از نظر زیبایی بخشیدن به محیط و چه از جهت جذب مخاطبین، غرفه هاي نمايشگاهي هستند. چاپ پرچم تشریفات برای غرفه های نمایشگاهی می تواند به گونه ای صورت بگیرد که مخاطبان با دیدن آن بلافاصله به سمت غرفه جذب شوند و غرفه داران را به مقصود خود که جذب بازدید کننده هایی بیش تر می باشد، برساند.

مکان های دیدار دولتمردان

در دیدارهای دولتمردان ایرانی با دولتمردان خارجی، پرچم تشریفات در سالنی که دیدارها در آن جا انجام می پذیرد، قرار داده می شود، که البته در این گونه مراسم عموماَ این پرچم ها، پرچم کشورهای طرفین و یا کشور میزبان را شامل می شوند.

 

انواع چاپ پرچم تشریفات

پارچه هایی که برای پرچم های تشریفات استفاده می شوند معمولا از دو جنس جیر و ساتن می باشند که انتخاب آن به نظر سفارش دهندگان بستگی دارد، ولی در رابطه با چاپ پرچم تشریفات نکاتی وجود دارد که می تواند نقش تعیین کننده ای در انتخاب نوع جنس پارچه ی پرچم نیز داشته باشد.

چاپ پرچم تشریفات به دو صورت انجام می شود؛ چاپ دیجیتال و چاپ سیلک که با در نظر گرفتن نوع پرچم و طرحی که قرار است روی پرچم کار شود، با توجه به مشورت با متخصص هایی نظیر متخصصین سایت ایرانیان پابلیش می توان مناسب ترین و بهترین پرچم های تشریفات را تهیه نمود.

ویژگی های چاپ دیجیتال

چاپ پرچم تشریفات به صورت چاپ دیجیتال ویژگی های زیر را دارا می باشد:

 • برای پارچه ی ساتن مناسب می باشد.
 • غالبا دارای کیفیت بالایی است.
 • باعث بالا رفتن سرعت تهیه ی پرچم می شود.
 • دارای قابلیت شست و شو می باشد.
 • برای تیراژ های محدود مناسب تر است.

ویژگی های چاپ سیلک

چاپ پرچم تشریفات به صورت چاپ سیلک دارای خصوصیات زیر می باشد:

 • هم روی پارچه ی ساتن و هم روی پارچه ی جیر قابل اجراست.
 • تعداد تراکم رنگ کم تری را شامل می شود.
 • در تیراژ بالا قابل استفاده است.