هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 9 مرداد 1400
ساعت 03:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 28 بهمن 1398 ساعت 12:09
دوشنبه 28 بهمن 1398 11:47 ساعت
2020-2-17 12:09:53
شناسه خبر : 334585
وزیر خارجه ترکیه با اعلام اینکه مسکو و آنکارا به تلاش خود برای رسیدن به توافق نهایی درباره حل و فصل اوضاع در منطقه ادلب سوریه ادامه می‌دهند، مذاکرات امروز در مسکو را مهم و اساسی خواند.
وزیر خارجه ترکیه با اعلام اینکه مسکو و آنکارا به تلاش خود برای رسیدن به توافق نهایی درباره حل و فصل اوضاع در منطقه ادلب سوریه ادامه می‌دهند، مذاکرات امروز در مسکو را مهم و اساسی خواند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، "مولود چاووش‌اوغلو" وزیر امور خارجه ترکیه در مصاحبه با روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، تاکید کرد که روسیه و ترکیه همکاری خود برای دستیابی به توافق نهایی درباره حل و فصل اوضاع استان ادلب سوریه را ادامه خواهند داد.
 
لازم به یادآوری است که مقامات آنکارا انتظار دارند در جریان سفر هیئت نمایندگی ترکیه به مسکو و در پایان مذاکرات امروز دوشنبه ، 17 فوریه (28 بهمن ماه)، توافق نهایی در این باره منعقد شود.
 
چاووش ‌اوغلو توضیح داد: «هنوز کار زیادی در این زمینه انجام نشده است، ما همچنان به طور فعال با طرف روسی درباره این موضوع همکاری می‌کنیم. پاسخ نهایی درباره نتیجه کار را بعد از نشست مقامات دو کشور در مسکو پیدا خواهید کرد. ما نباید اجازه دهیم که مشکل کنونی در جبهه زمینی در منطقه ادلب سوریه، همکاری‌های سازنده بین مسکو و آنکارا را تضعیف کرده و بر روابط 2 کشور تأثیر منفی بگذارد.»
 
این دیپلمات بلند پایه تأکید کرد که پس از نشست روز دوشنبه (امروز) در پایتخت روسیه، مشخص خواهد شد که آیا روسیه و ترکیه به رایزنی‌های بیشتری در این باره احتیاج دارند یا خیر. وی گفت: «مذاکرات عمیق و اساسی با طرف روسی انجام خواهد شد و ما امیدواریم که سازنده و همراه با نتیجه باشد.»
 
وزیر خارجه ترکیه پیش از این گفته بود که اگر مذاکرات بین هیئت‌های نمایندگی دو کشور ناموفق باشد، ممکن است یافتن راه حل مشکلات به سطح بالاتری ارتقاء یابد.
 
وی، در این صورت دیدار ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان، روسای جمهوری روسیه و ترکیه را بعید ندانسته بود.
 
روز گذشته "میخائیل بوگدانوف" معاون وزیر خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در مسائل خاورمیانه و آفریقا اعلام کرد که سؤالات درباره روند اوضاع در جبهه‌های زمینی در منطقه کاهش تنش ادلب، از جمله عدم ضرورت پست‌های دیده‌بانی ترکیه در عمق مناطقی که دیگر تحت کنترل ارتش سوریه قرار دارد، در نشست‌ روز دوشنبه در مسکو و با حضور نمایندگان نظامی ترکیه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.