هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 15 تير 1399
ساعت 16:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 28 بهمن 1398 ساعت 11:49
دوشنبه 28 بهمن 1398 11:46 ساعت
2020-2-17 11:49:25
شناسه خبر : 334578
رئیس کمیته عالی انقلابی یمن با اشاره به انتشار خبری از توقیف یک کشتی نزدیک یمن، ادعای اینکه حامل سلاح ایرانی است، تکذیب کرد.
رئیس کمیته عالی انقلابی یمن با اشاره به انتشار خبری از توقیف یک کشتی نزدیک یمن، ادعای اینکه حامل سلاح ایرانی است، تکذیب کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلابی یمن در صفحه توئیتر خود به ادعای آمریکا مبنی بر توقیف یک کشتی حامل سلاح در نزدیکی یمن واکنش نشان داد.
 
او در صفحه توئیتر خود نوشت: از طریق اخبار مطلع شدیم که دزدان دریایی آمریکایی، یک کشتی را در دریای عرب توقیف کرده‌اند؛ اگر همچنان که دزدان دریایی آمریکایی ادعا می‌کنند که این کشتی به سمت یمن در حرکت بوده؛ چرا مانع آن نشدند تا خود را به بنادر یمن برساند و آن‌جا توقیف شود؟ بنادری که در سیطره نیرو‌های مسلح و کمیته‌های جمهوری یمن [وابسته به منصور هادی]در طول دریای سرخ است».
 
نیروی دریایی آمریکا روز پنجشنبه هفته گذشته مدعی شد که یک کشتی حامل سلاح در دریای عرب را در روز یکشنبه (۲۰ بهمن) که حامل ۱۵۰ موشک ضد تانک و سه موشک زمین به جو بوده توقیف کرده است.
 
آمریکا در ادامه همراستا با ائتلاف سعودی بار دیگر مدعی شد که این سلاح‌ها ساخت ایران بوده‌اند.
 
ارتش و انصارالله یمن بار‌ها با رد چنین ادعا‌هایی تأکید کرده‌اند که سلاح‌های یمن در خاک این کشور و به دست متخصصان یمنی ساخته می‌شود.