هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 27 اسفند 1398
ساعت 13:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 28 بهمن 1398 ساعت 11:04
دوشنبه 28 بهمن 1398 10:54 ساعت
2020-2-17 11:04:14
شناسه خبر : 334563
طرح های برگزیده سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی توسط رئیس جمهور مورد تقدیر قرار گرفت.
طرح های برگزیده سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی توسط رئیس جمهور مورد تقدیر قرار گرفت.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، صبح امروز افتتاحیه سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی با حضور حسن روحانی رئیس جمهور، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
 
در این مراسم برگزیدگان جشنواره جوایز خود را از رئیس جمهور دریافت کردند.
 
برگزیدگان در گروه تخصصی مکانیک، کشاورزی و منابع طبیعی، برق و کامپیوتر، فناوری‌های شیمیایی، مواد، متالورژی، انرژی‌های نو، زیست فناوری، محیط زیست و علوم پایه پزشکی هستند.
 
در این دوره از جشنواره ۲۰۳ طرح داخلی و ۱۲۵ طرح خارجی از ۳۵ کشور جهان در این رقابت ثبت نام کردند که بعد از داوری‌ها ۱۰ طرح داخلی و ۴ طرح خارجی و همچنین یک طرح ایرانی مقیم خارج برگزیده این جشنواره شناخته شدند.
 
برگزیدگان این جشنواره در بخش ملی به شرح زیر هستند:
 
محمود یعقوبی، برگزیده ویژه گروه تخصصی مکانیک با عنوان طرح توسعه فناوری انرژی خورشیدی حرارتی در کشور
 
دکتر افشین سلطانی، رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی در گروه تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی با عنوان طرح مدل سازی گیاهان زراعی و کاربردهای آن
 
دکتر قاسم جابری پور، رتبه سوم پژوهش‌های بنیادی در گروه تخصصی برق و کامپیوتر با عنوان طرح گسترش نظام‌های عددی نامتعارف در حساب کامپیوتری
 
سعید بلالایی، رتبه اول پژوهش‌های کاربردی در گروه تخصصی فناوری‌های شیمیایی با عنوان طرح سنتز مواد اولیه رادیو داروهای پپتدی
 
دکتر امیر محمدزاده لاجوردی، رتبه دوم پژوهش‌های کابردی در گروه تخصصی برق و کامپیوتر با عنوان طرح پلتفرم طرح بدافزار بیت بان
 
دکتر بهنام ستارزاده، رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی در گروه تخصصی برق و کامپیوتر با عنوان طرح ماجول امنتیت سخت افزاری بومی صدف
 
دکتر مرتضی الیاسی، رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی در گروه تخصصی برق و کامپیوتر با عنوان طرح سامانه نظارت و تحلیل شبکه‌های مخابراتی (کنکاش)
 
مهدی وطنی و دکتر محمدصادق حیدرزاده رتبه دوم پژوهش‌های توسعه‌ای در گروه تخصصی مکانیک با عنوان طرح دستگاه فلوفرمینگ
 
محمد فرزی، رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای در گروه‌های تخصصی برق و کامپیوتر با عنوان طرح سیستم کنترل دور الکتروموتورهای توان بالا
 
دکتر ناصر احسانی قمیشلویی، رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای در گروه تخصصی مواد، متالورژی و انرژی‌های نو با عنوان طرح طراحی زیرساخت‌ها و تولید قطعات سرامیکی کاربیدسیلیسیوم
 
برگزیدگان در بخش خارجی به شرح زیر هستند:
 
سیدمحمد شاهیده پور، برگزیده پژوهش‌های کاربردی در گروه تخصصی برق و کامپیوتر با عنوان طرح تحقیق، طراحی و پیاده سازی فناوری‌های انرژی تجدیدپذیر در ریزشبکه ها از کشور آمریکا
 
دکتر سی کو آن کیم، برگزیده پژوهش‌های کاربردی در گروه تخصصی زیست فناوری، محیط زیست و علوم پایه پزشکی با عنوان طرح تحقیق و توسعه مواد دارویی، غذاهای فراسودمند و بهداشتی از موجودات دریایی از کشور کره جنوبی
 
دکتر وی هوا وانگ، برگزیده پژوهش‌های بنیادی در گروه تخصصی مواد، متالورژی و انرژی‌های نو با عنوان طرح ارتقای دانش ارتباط بین خواص با پدیده رهایش در شیشه‌های فلزی از کشور چین
 
دکتر ژیائو مینگ چن، برگزیده پژوهش‌های بنیادی در گروه تخصصی فناوری‌های شیمیایی با عنوان طرح نوآوری در سنتز پلیمرها و ترکیب کوئوردیناسیونی کاربردی از کشور چین
 
دکتر راج کومار بویا برگزیده پژوهش‌های بنیادی در گروه تخصصی برق و کامپیوتر با عنوان طرح الگوریتم‌ها و سیستم‌های نرم افزاری بازار محور با بهره وری انرژی بالا در محاسبات ابری از کشور استرالیا