هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 23 بهمن 1398 ساعت 12:22
چهارشنبه 23 بهمن 1398 11:48 ساعت
2020-2-12 12:22:07
شناسه خبر : 334423
مدیرکل سازمان بهداشت جهانی گفت نخستین واکسن ویروس کرونای جدید احتمالا ظرف ۱۸ ماه آماده می‌شود.

 مدیرکل سازمان بهداشت جهانی گفت نخستین واکسن ویروس کرونای جدید احتمالا ظرف ۱۸ ماه آماده می‌شود.

به گزارش رجانیوز، مجمع جهانی دو روزه مطالعه و نوآوری درباره ویروس کرونای جدید دیروز سه شنبه در ژنو گشایش یافت.

تئودور آدهانوم، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی در نشست خبری اعلام کرد که کرونای جدید را «کووید-۱۹» (COVID-۱۹) نامگذاری می‌کند. وی همچنین گفت: نخستین واکسن ویروس کرونای جدید احتمالا ظرف ۱۸ ماه آماده می‌شود.

آدهانوم افزود: امیدواریم شرکت‎کنندگان حاضر در مجمع جهانی مطالعه و نوآوری درباره ویروس کرونای جدید که در ژنو برگزار می‎شود بتوانند با رسیدن به توافق درباره مسائل مختلف موفق به ترسیم یک نقشه راه برای مقابله با این ویروس شوند.

به گزارش رادیو بین المللی چین، وی افزود: نخستین واکسن این ویروس احتمالاً ظرف ۱۸ ماه تولید خواهد شد و به همین سبب ما باید از هر «سلاح» برای مقابله با شیوع این بیماری بهره ببریم و در عین حال آماده مقابله طولانی مدت با آن باشیم.

مدیر کل سازمان بهداشت جهانی بار دیگر خواستار توسعه همکاری جهانی از جمله پشتیبانی مالی برای مقابله با شیوع کرونای جدید در سراسر جهان شد. وی همچنین گفت که وضعیت کنونی برای درازمدت ادامه نخواهد یافت.

دولت چین با ارائه آمار جدید درباره قربانیان ویروس کرونا اعلام کرد که تعداد تلفات مبتلایان به این ویروس کشنده به ۱۱۱۳ نفر رسیده است. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا ر چین نیز به ۴۴۶۵۳ نفر رسیده است.

 

منبع: تسنیم