هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 6 فروردين 1399
ساعت 11:41
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 21 بهمن 1398 ساعت 14:24
دوشنبه 21 بهمن 1398 14:07 ساعت
2020-2-10 14:24:03
شناسه خبر : 334377
امروز جوانان و نوجوانان حد زیاده‌خواهی دشمن را می‌بینند و تجربه کردند که از بین بردن فناوری صلح آمیز هسته‌ای نظیر برچیدن سانتریفیوژها، توقف تولیدات هسته‌ای و توقف غنی سازی که در مصارف پزشکی به کار میرود، حداقل خواسته دشمنان است.
امروز جوانان و نوجوانان حد زیاده‌خواهی دشمن را می‌بینند و تجربه کردند که از بین بردن فناوری صلح آمیز هسته‌ای نظیر برچیدن سانتریفیوژها، توقف تولیدات هسته‌ای و توقف غنی سازی که در مصارف پزشکی به کار میرود، حداقل خواسته دشمنان است.
گروه سیاسی-رجانیوز: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر روز یکشنبه در آیین گردهمایی جوانان انقلابی استان زنجان با عنوان «خیزش سلیمانی‌ها»، که در سالن شهید بهشتی مجموعه ورزشی انقلاب زنجان برگزار شد، حضور پیدا کرد.
 
به گزارش رجانیوز جلیلی در این گردهمایی ضمن گرامی‌داشت دهه‌فجر، اظهار کرد: بسیاری از ملت‌ها و کشورها برای رسیدن و اهداف خود مسیر همواری نداشتند و دو مشکل عمده بر سر راه آنها همواره وجود داشته است: استبداد داخلی و استکبار خارجی.
 
وی افزود: مشکل اول استبداد داخلی کشورهاست که آزادی را از مردم سلب می‌کند و مشکل دیگر، قدرت‌های خارجی مستکبر هستند که مانع تحقق آرمانهای ملت های میشوند. بسیاری از کشورهای انقلابی گام اول انقلاب خود را برداشتند ولی در ادامه راه با دخالت قدرت‌های خارجی مواجه شده و بعضا متوقف شدند.
 
او ادامه داد: در این شرایط، ملت ایران حرکت و خیزش بزرگی داشت و با وجود اینکه همه دنیا از شاه حمایت می‌کرد ولی ملت ما با مقاومت در برابر دشمنان خود، پیروز شد. در دوران جنگ تحمیلی نیز همه جهان از صدام حمایت کرد ولی استقامت و صبر ملت ایران نتیجه داد و حماسه های بزرگ شکل گرفت.
 
نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی، «نترسیدن» در برابر دشمنان را یک امر مهم دینی خواند و گفت: دشمنان می‌گویند برد ملت‌ها باید تا جایی باشد که منافع آن‌ها را به خطر نیندازد و از ترساندن به عنوان اهرم فشار استفاده می‌کنند؛ «نترسیدن» نقطه خیزش سلیمانی‌ها و راه مقابله با این اهرم فشار است
 
عضو شورای راهبردی سیاست خارجی کشورمان با اشاره به زیاده‌خواهی دشمنان از ملت ایران، اظهار کرد: امروز جوانان و نوجوانان حد زیاده‌خواهی دشمن را می‌بینند و تجربه کردند که از بین بردن فناوری صلح آمیز هسته‌ای از سوی دشمن نظیر برچیدن سانتریفیوژها، توقف تولیدات هسته‌ای و توقف غنی سازی که در مصارف پزشکی به کار میرود، حداقل خواسته دشمنان است. 
 
این در حالی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی، ۱۷ بار اعلام کرد که ایران به تعهدات خود عمل کرده است؛ ولی با این وجود آنان هنوز به تعهدات خود عمل نکرده‌اند و اکنون با وقاحت به ‌دنبال آن هستند که نسبت به داشتن موشک که برای دفاع از کشور استفاده می‌شود نیز، محدودیت ایجاد کنند.
 
جلیلی با اشاره به حذف تصاویر سردار سلیمانی توسط اینستاگرام، تصریح کرد: بُرد- بُرد از نظر دشمن یعنی نه تنها بُرد صنعت هسته ای و موشکی شما را آنها باید تعیین کنند، بلکه پا را فراتر گذاشته و می گویند حتی بُرد کار فرهنگی شما هم باید توسط ما تعیین شود.
 
در واقع او باید تعیین کند که شما اجازه انتشار تصویر شهید سلیمانی را داشته باشی یا نه! این مسئله در دنیای امروز که خود آنها ادعای دسترسی آزاد به اینترنت دارند، اتفاق افتاده است. 
 
وی تصریح کرد: نترسیدن جوانان و خیزش سلیمانی‌ها، یک جواب محکم به این زیاده خواهی دشمنان است.
 
جلیلی در انتهای سخنانش تصریح کرد: مقابله و نترسیدن از دشمن، نگاهی است که دشمن را به عقب می‌راند؛ با داشتن این نگاه است که پیروزی ها رقم خورده و می‌توان دهه‌فجر را به عنوان جشن ملی در جهان مطرح کرد.
 
وی افزود: اگر روزی کشور ما برای داشتن سیم‌خاردار محتاج کشورهای دیگر بود و دشمنان با اعمال تحریم مانع دفاع ملت ایران از خود بودند، امروز این ملت به قدرت ساخت موشک‌های بالستیک رسیده است و دشمن نیز هیچ غلطی نتوانست بکند.