هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 21 بهمن 1398 ساعت 12:15
دوشنبه 21 بهمن 1398 12:13 ساعت
2020-2-10 12:15:12
شناسه خبر : 334366
ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌ها در حومه حلب، با کنترل بر شهرک «البرقو»، به تسلط بر بزرگراه حلب ــ دمشق نزدیک شده است.

ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌ها در حومه حلب، با کنترل بر شهرک «البرقو»، به تسلط بر بزرگراه حلب ــ دمشق نزدیک شده است.

به گزارش رجانیوز به نقل از المیادین، ارتش سوریه روستای «الکلاریه» در جنوب‌غربی «الراشدین4» واقع در غرب شهر حلب را آزاد کرد و وارد شهر «البرقو» شد و بدین ترتیب، تا کنترل شرق بزرگراه حلب ــ دمشق از سمت «تله العیس» نزدیک شده است.

ارتش سوریه همچنین کنترل شهرک «الرزیه» واقع در این بزرگراه را در دست گرفته است.

از سوی دیگر، وزارت دفاع سوریه از پیشروی نیروهای مسلح در استان‌های ادلب و حلب در نبرد علیه گروه‌های تروریستی خبر داد.

فرماندهی‌کل نیروهای مسلح سوریه تأکید کرد نیروهای مسلح دستاوردهای میدانی چشمگیری کسب کرده‌اند و نیروهای پیشرو از سمت شرق ادلب به نیروهای پیشرو در حومه جنوبی حلب پیوستند.

کشف مقر زیرزمینی النصره در حلب

در همین حال، خبرنگار رسمی سوریه (سانا) از موفقیت یگان‌های ارتش سوریه در کشف و شناسایی یک مقر زیرزمینی تروریست‌های جبهه النصره متشکل از چندین اتاق در شهر «سراقب» خبر داد که شبکه‌ای از تونل‌های تودرتو آنها را به هم مرتبط می‌‌کرد.

2 کیلومتر تا کنترل بزرگراه استراتژیک «ام5»

از سوی دیگر، «رامی عبدالرحمن» مدیر مرکز موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» ــ وابسته به معارضان ــ روز گذشته اعلام کرد که نیروهای دولتی سوریه در آستانه تسلط بر بزرگراه بین‌المللی حلب ــ دمشق موسوم به «ام5» هستند و تنها 2 کیلومتر با بازپس‌گیری کامل آن فاصله دارند.

«ام4» از مرز عراق در الحسکه تا سراقب و از آنجا به‌سمت لاذقیه و ساحل دریای مدیترانه امتداد دارد و مسیر حلب ــ دمشق «ام5» نیز 356 کیلومتر است که تا گذرگاه مرزی «نصیب» در مرز اردن به 470 کیلومتر می‌رسد.