هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 20 بهمن 1398 ساعت 14:01
يكشنبه 20 بهمن 1398 13:39 ساعت
2020-2-9 14:01:08
شناسه خبر : 334298
سرانجام بعد از دو ماه بلاتکلیفی سرمربی تیم ملی کشورمان انتخاب شد و با اعلام رسمی فدراسیون فوتبال دراگان اسکو‌چیچ در ادامه رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی روی نیمکت یوزهای آسیا خواهد نشست.

سرانجام بعد از دو ماه بلاتکلیفی سرمربی تیم ملی کشورمان انتخاب شد و با اعلام رسمی فدراسیون فوتبال دراگان اسکو‌چیچ در ادامه رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی روی نیمکت یوزهای آسیا خواهد نشست.

به گزارش رجانیوز به نقل از جهان نیوز؛  ارزی، ریالی، خارجی شاید این سه کلید واژه مهم ترین دلیل فدراسیون فوتبال و کمیته فنی برای انتخاب تیم ملی بوده است. سرانجام بعد از 2 ماه بلاتکلیفی سرمربی تیم ملی کشورمان انتخاب شد و با اعلام رسمی فدراسیون فوتبال دراگان اسکو‌چیچ در ادامه رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی‌2020 روی نیمکت یوزهای آسیا خواهد نشست.

بعد از کنار رفتن گزینه‌های متعدد داخلی و خارجی فدراسیون فوتبال درنهایت دراگان اسکوچیچ را انتخاب کرد. مرد ۵۱ ساله کروات که کارنامه چندان قوی ندارد و از آخرین جامی که کسب کرده، بیش از ۱۰ سال گذشته است! اسکوچیچ سال ۲۰۱۳ وارد فوتبال ایران شد و کارش را با ملوان شروع کرد و بعد به تیم‌های خونه به خونه، فولاد و صنعت‌نفت رفت و با هیچ‌یک از این تیم‌ها نتوانست به قهرمانی و یا موفقیت بزرگی برسد.

اسکوچیچ که در زمان فوتبالش هافبک بوده و برای تیم‌های ریکا کرواسی و لاس پالماس اسپانیا بازی کرده‌، در چند تیم عربی از جمله النصر عربستان و العربی کویت هم سرمربی بوده اما‌ نتوانسته با این تیم‌ها به موفقیت زیادی برسد. وی در کرواسی کاپ این کشور را برده و در اسلوو‌نی هم یک کاپ و یک سوپرکاپ را با قهرمانی به پایان برده تا تنها جام‌هایی که‌ در دوران فوتبالش کسب کرده، همین 3 جام باشد! کسب 3 جام نه چندان معتبر در 15 سال فعالیت به عنوان سرمربی می‌تواند گویای همه‌چیز درباره وارث صندلی کی‌روش و ویلموتس باشد.

این انتخاب در شرایطی صورت گرفته است که مربیان قبلی تیم ملی کارنامه نسبتا بهتری را به این مربی کروات برجای گذاشته اند.

با یک بازگشت کوتاه به چند روز پیش و و بررسی مهم ترین کاندیداهای فدراسیون برای هدایت تیم ملی یعنی قلعه نویی و علی دایی،به نظر می رسید محتمل ترین گزینه هدایت یوزها امیر قلعه نویی باشد ولی در اقدامی تعجب برانگیز و ناباورانه نام دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان رسانه ای شد.

به نظر می رسد فدراسیون فوتبال در طی 50 روز گذشته هیچ گونه برنامه برای انتخاب سرمربی نداشته و صرفا بازی با افکار عمومی و رسانه ها را در دستور کار قرار داده است.

به نظر می رسد تیم ملی ایران بعد از دو بازی مقدماتی جام جهانی که با هدایت ویلموتس بلژیکی با نتایج ضعیفی پشت سر گذاشته شد، این بار کار صعودش به جام جهانی مانند زمان هدایت کی روش به آسانی نخواهد بود و راه پر فراز و نشیبی را تجربه خواهد کرد. باید دید فدراسیون با چه تحلیلی اسکووچیچ را از بین مربیان ایرانی و خارجی که نام برده شد انتخاب کرده است؛ در حالی که کارنامه دیگر مربیان از مرد کرووات قابل دفاع تر است. همچنین که باید پاسخ دهند چرا نباید از توان مربیان داخلی بهره ببرند؟

باید در نظر داشت که محل تامین  هزینه مالی هریک از این مربیان جایی غیر از بیت‌المال نیست که این منصب محل آزمون و خطای مربیان و مسئولان فوتبالی باشد و بعد از هر نتیجه ای دست به تغییر بزنند.

مانند همیشه تنها راه مقابل پیشکسوتان و هواداران حمایت از گزینه انتخابی برای موفقیت تیم ملی است اما ظاهرا این مطالبه وحدت و حمایت به یک رویه ثابت تبدیل شده است که مسئولان ورزشی هرکاری که دلشان خواست انجام بدهند و حتی بخشی از بیت المال را رسما در  معرض نابودی قرار بدهند.