هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 18 تير 1399
ساعت 16:18
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 20 بهمن 1398 ساعت 12:00
يكشنبه 20 بهمن 1398 11:33 ساعت
2020-2-9 12:00:59
شناسه خبر : 334284
رئیس جمهور لبنان طی مصاحبه‌ای با یک مجله فرانسوی اعلام کرد که حزب‌الله مداخله‌ای در امور داخلی کشور نداشته و در چارچوب دولت و مصوبات آن عمل می‌کند.

رئیس جمهور لبنان طی مصاحبه‌ای با یک مجله فرانسوی اعلام کرد که حزب‌الله مداخله‌ای در امور داخلی کشور نداشته و در چارچوب دولت و مصوبات آن عمل می‌کند.

به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه خبری العهد، «میشل‌ عون» رئیس جمهور لبنان در گفتگو با یک مجله فرانسوی اعلام کرد که وضعیت فعلی کشور بسیار دشوار بوده و از یک بحران اقتصادی عمیق رنج می‌بریم. آتش جنگ‌هایی که در چندین کشور عربی همسایه شعله ور شده٬ منجر به تشدید این بحران می‌شود که مشکل آوارگان سوری در کشور نیز در آن تاثیر زیادی دارد. علاوه بر آن آوارگان فلسطینی نیز امروز نیمی از جمعیت ساکنان لبنان را تشکیل می‌دهند.

عون خاطر نشان کرد که براساس برآوردهای صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی، تاکنون این بحران حدود 25 میلیارد دلار برای ما هزینه داشته است.

رئیس جمهور لبنان در پاسخ به سوالی مبنی بر نقش حزب‌الله در دولت و امور داخلی این کشور اظهار داشت که حزب‌الله در امور داخلی لبنان مداخله نمی‌کند و نمایندگان و وزرای خود را دارد و هر آنچه که دولت تصویب کند در سطح ملی قابل قبول است. حزب‌الله نیز در همین چارچوب عمل می‌کند. ما چند بار شنیده‌ایم که عده‌ای مدعی می‌شوند که حضور حزب‌الله منجر به نقض حاکمیت کشور از سوی دشمن می‌شود که این عقیده کاملا اشتباه است.

وی در رابطه با موضوع فساد در لبنان و مقابله با آن تصریح کرد که فساد در کشور در سطح بالایی وجود دارد و مقابله جدی با آن بخش اصلی برنامه‌های کاری دولت است. ما به شکل جدی همراه با شرکای بین‌المللی خود برای بازگرداندن اموال غارت‌ شده عمل می‌کنیم.

میشل‌ عون در پاسخ به سوالی دیگر خاطرنشان کرد که رژیم صهیونیستی با اشغال لبنان منجر به ظهور و پیشرفت مقاومت حزب‌الله شد که این حزب توانست رژیم اشغالگر را از لبنان بیرون کند.

وی تصریح کرد که حزب‌الله به مدت 18 سال مقاومت در برابر اشغالگری صهیونیست‌ها را رهبری کرده است.