هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 18 تير 1399
ساعت 16:34
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 20 بهمن 1398 ساعت 11:19
يكشنبه 20 بهمن 1398 11:11 ساعت
2020-2-9 11:19:13
شناسه خبر : 334272
عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: مجلس دهم از مجلس قبل بسیار ضعیف‌تر بود و کمیسیون‌های اقتصادی مجلس دهم نتوانستند از آبروی مجلس دهم صیانت کنند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: مجلس دهم از مجلس قبل بسیار ضعیف‌تر بود و کمیسیون‌های اقتصادی مجلس دهم نتوانستند از آبروی مجلس دهم صیانت کنند.

محمدابراهیم رضایی با تاکید بر ضرورت تشکیل مجلس قوی و رفع نواقص مجلس فعلی، گفت: مجلس قوی نیازمند نمایندگان با تجربه و کارآزموده است و باید دغدغه‌ای ایجاد شود تا نخبگان و افراد با تجربه به سمت مجلس سوق پیدا کنند.

وی افزود: یکی از دلایل افت مجالس این است که نامزدها در جریان انتخابات، رقبای خود را تخریب می‌کنند و زمانی که فضای موجود فضای تنش و تخریب باشد، نخبگان جامعه نمی‌توانند در مجلس حضور پیدا کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بنابراین مجلس یازدهم باید از فضای تخریب‌گونه پرهیز کند و لذا کسانی که در راه مجلس یازدهم دست به تخریب می‌زنند، به هیچ وجه نمی‌توانند این مجلس را بهتر از مجالس گذشته برپا کنند.

وی با بیان اینکه مجلس دهم را باید با واقعیات موجود مورد سنجش و ارزیابی قرار داد، اظهار داشت: این مجلس در شرایط جنگ اقتصادی تمام عیار و فشارهای تحمیلی خارجی عهده‌دار وظایفی بود و با توجه به شرایط موجود مجبور شد تا از برخی مواضع خود در قبال عملکرد دولت چشم‌پوشی کند.

رضایی با بیان اینکه مجلس دهم باید در بررسی مسائل اقتصادی بیشتر تأمل می‌کرد، گفت: مجلس دهم اگر پنج موضوع کلیدی را تعیین کرده و تمام انرژی خود را صرف آنها می‌کرد، امور بهتر از قبل پیش می‌رفت؛ البته باید گفت تیم اقتصادی مجلس دهم از مجلس قبل بسیار ضعیف‌تر بود و کمیسیون‌های اقتصادی مجلس دهم نتوانستند از آبروی مجلس دهم صیانت کنند.

وی تصریح کرد: بنابراین لازم است مجلس یازدهم روی ۵ نکته کلیدی و اقتصادی پافشاری کرده و آن را به نتیجه برساند تا راه اقتصاد و رشد اقتصادی بیش از پیش گشوده شود.

رضایی با بیان اینکه نمایندگان مجلس یازدهم باید از هرگونه جناح بندی سیاسی پرهیز کنند، اظهار داشت: یکی از گرفتارهای مجلس دهم این بود که نمایندگان در قالب سه فراکسیون قرار گرفتند و سه فراکسیونی شدن، انرژی مجلس را تجزیه کرد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر مجلس دهم را به این متهم می‌کنند که وکیل‌الدوله بود و کل امور خود را با دولت هماهنگ می‌کرد اما این درست نیست، تنها یک فراکسیون مجلس به شدت از مواضع دولت دفاع می‌کرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس باید در انجام وظایفش یک ید واحده باشد چراکه تجزیه شدن به ضرر مجلس است.

رضایی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا برخی افراد دلایل ناکارآمدی در حل مشکلات معیشتی را به انتخابات و ردصلاحیت‌ها گره می‌زنند، گفت: سیستم اجرایی ما ایراداتی دارد و دولت در حال حاضر چنان عریض و طویل شده است که نمی‌تواند مشکلات معیشتی و اقتصادی را حل کند اما اینکه گفته شود مشکلات معیشتی، باعث کاهش حضور مردم در انتخابات می‌شود، به نوعی آدرس غلط دادن است.

منبع:مهر