هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 22 اسفند 1398
ساعت 04:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 19 بهمن 1398 ساعت 09:36
شنبه 19 بهمن 1398 09:18 ساعت
2020-2-8 09:36:35
شناسه خبر : 334181
سفارت واشنگتن در پکن اعلام کرد، یک زن 60 ساله آمریکایی مستقر در شهر «ووهان» چین بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.

سفارت واشنگتن در پکن اعلام کرد، یک زن 60 ساله آمریکایی مستقر در شهر «ووهان» چین بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.

به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، به دنبال اعلام افزایش شمار کشته‌ها و میزان مبتلایان ویروس کرونا در چین، مقام‌های واشنگتن از مرگ اولین شهروند آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری خبر دادند.

به نوشته «نیویورک تایمز»، یک شهروند آمریکایی که در ووهان چین ساکن بوده، پنجشنبه (هفته گذشته) بر اثر ابتلای به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.

طبق گزارش این رسانه آمریکایی، این اولین مورد ثبت تلفات انسانی از شهروندان آمریکایی به دلیل ابتلا به کرونا بوده است.

رسانه‌ها و مقام‌های آمریکایی به جزئیات زیادی درباره این آمریکایی درگذشته اشاره نکردند. سفارت واشنگتن در پکن در توضیحی کوتاه درباره این فرد، خبر داده که او ۶۰ سال سن داشت.

سفارت آمریکا در چین در بیانیه خود افزود: «ما عمیقا همدردی خود را با خانواده این درگذشته اعلام می‌کنیم. به خاطر احترام گذاشتن به حریم شخصی این خانواده، هیچ اظهارنظر بیشتری نمی‌کنیم».

دو منبع مطلع آمریکایی به نیویورک تایمز گفتند، این شهروند آمریکایی که جانش را از دست داد، یک خانم بوده و او از قبل، مشکلات پزشکی اساسی دست و پنجه نرم می‌کرد.