هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 17 اسفند 1398
ساعت 01:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 17 بهمن 1398 ساعت 11:45
پنجشنبه 17 بهمن 1398 11:41 ساعت
2020-2-6 11:45:03
شناسه خبر : 334149
نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به شدت اقدام مجلس سنا در تبرئه دونالد ترامپ از اتهامات مطرح شده در پرونده استیضاح را محکوم کردند.

 نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به شدت اقدام مجلس سنا در تبرئه دونالد ترامپ از اتهامات مطرح شده در پرونده استیضاح را محکوم کردند.

به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از آن از دو اتهام اصلی مطرح شده در استیضاح تبرئه شد که دموکرات‌های سنا نتوانستند آرا کافی برای محاکمه ترامپ را کسب کنند.

بر اساس این گزارش، برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا با انتشار پیام‌هایی در توئیتر به شدت نارضایتی خود را از این تصمیم سنا اعلام کردند.


کلوباچر سناتور دموکرات در این باره نوشت: این یک روز هولناک برای کشور ما بود. تاریخ به یاد خواهد آورد که اکثریت اعضای این نهاد به دنبال شواهد و اسناد نبودند و به جای آن تصمیم گرفتند اقدامات رئیس جمهور حتی نیاز به بازنگری مجدد ندارد. ما به عنوان نمایندگان مردم آمریکا وظیفه حمایت و محافظت از قانون اساسی را داریم. رئیس جمهور از قدرت خود برای به دست آوردن منافع شخصی استفاده کرده است. هیچ کسی فراتر از قانون نیست.

الیزابت وارن سناتور دموکرات ماساچوست نیز نوشت: جمهوریخواهان به حفاظت و دفاع از رئیس جمهور رای دادند، آن هم در شرایطی که او از دولت ما برای منافع شخصی اش سوء استفاده کرده است. دونالد ترامپ به یک دولت خارجی فشار آورده است تا در انتخابات ما دخالت کند. او به روابط دیپلماتیک ما آسیب رسانده و امنیت ملی ما را در معرض خطر قرار داده است.

مایکل بلومبرگ شهردار سابق نیویورک نیز نوشت: روند برگزاری محاکمه ترامپ در سنا یک بازی و معما بود و این رای سنا مایه ننگ آمریکا خواهد بود. ما باید در انتخابات 2020 کاری را انجام دهیم که جمهوریخواهان مجلس سنا حاضر به انجام آن نشدند و شجاعت انجامش را نداشتند: رای دادن برای برکناری یک رئیس جمهور قانون گریز و بی پروا و تغییر این فصل سیاه و تاریک در زندگی کشورمان.