هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 15 فروردين 1399
ساعت 16:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 17 بهمن 1398 ساعت 09:30
پنجشنبه 17 بهمن 1398 09:13 ساعت
2020-2-6 09:30:46
شناسه خبر : 334112
یک منبع سیاسی روز چهارشنبه به بارزترین محورهای گفتگوهای ژنرال کنث مکنزی فرمانده تروریستهای آمریکایی در منطقه با مقامات عراقی پرداخت.

یک منبع سیاسی روز چهارشنبه به بارزترین محورهای گفتگوهای ژنرال کنث مکنزی فرمانده تروریستهای آمریکایی در منطقه با مقامات عراقی پرداخت.

به گزارش رجانیوز به نقل از السومریه، یک منبع سیاسی امروز چهارشنبه به بارزترین محورهای گفتگوهای ژنرال کنث مکنزی فرمانده تروریست‌های آمریکایی در منطقه با مقامات عراقی پرداخت.

این منبع فاش کرد: مکنزی روز گذشته پیام‌هایی در بغداد به برهم صالح رئیس جمهور عراق درباره موضوعات مختلف رساند و اینکه باید درباره مصوبه پارلمان عراق درباره خروج نیروهای آمریکایی یا خارجی از عراق باید با مسئولان آمریکایی در واشنگتن گفتگو شود. آمریکاییها شب گذشته به عراق اعلام کردند که تصمیم به حمایت از حدود پنج هزار نظامی خود در پایگاه‌هایشان در عراق با نصب سامانه پاتریوت و بازدارندگی هوایی برای مقابله با حملات موشکی و حملات هوایی گرفته‌اند.

منبع مذکور افزود: مکنزی همچنین درباره موضوع اف ۱۶ های عراقی که واشنگتن از حدود چهار هفته قبل پشتیبانی فنی از آنها را متوقف کرده است و نیز مهمات و خودروهای زرهی و تانک‌های آمریکایی که ارتش عراق استفاده می‌کند و قطعات یدکی آنها گفتگو کرد. آمریکاییها از این به عنوان اهرم فشاری علیه دولت عراق استفاده می‌کنند به ویژه که تسلیحات عراق عمدتاً آمریکایی هستند.

این منبع بیان کرد: آمریکایی‌ها خواستار توقف حملات موشکی به سفارت آمریکا در بغداد شدند و تکرار این حملات را مستلزم واکنش آمریکا برای حمایت از مقرهای خود در عراق از این موشک‌ها دانستند.

گفتنی است که کنث مکنزی فرمانده تروریست‌های آمریکایی در منطقه، روز گذشته به طور سرزده در راس هیات عالی رتبه وارد عراق شد و با برخی مسئولان عراقی از جمله برهم صالح رئیس جمهور و عادل عبدالمهدی نخست وزیر مستعفی و محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق گفتگو کرد.