هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 16 اسفند 1398
ساعت 13:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 16 بهمن 1398 ساعت 20:19
چهارشنبه 16 بهمن 1398 20:17 ساعت
2020-2-5 20:19:38
شناسه خبر : 334099

شرکت های طراحی سایت مختلفی وجود دارند که برای طراحی یک سایت شرکتی یا یک سایت خبری مبلغ بسیار زیادی را درخواست می نمایند و این در حالی است که شما می توانید به وسیله راهکارهای مختلف هزینه های خودتان را پایین بیاورید باید شرکتی را پیدا کنید که خدمات طراحی سایت آن قیمت منصفانه ای داشته باشد و برای شما مقرون به صرفه باشد.

سیستم خود را انتخاب کنید ( ما وردپرس را پیشنهاد می کنیم )

یکی از عوامل بسیار مهمی که بر افزایش قیمت طراحی یک سایت تاثیر دارد فاکتور اختصاصی و یا غیر اختصاصی بودن سیستم مدیریت محتوا آن می باشد، سیستم های مدیریت محتوا مختلفی وجود دارند که به صورت آماده در دسترس هستند و شما می توانید به وسیله آن سایت طراحی کنید مثلا وردپرس یکی از این سیستم ها می باشد همچنین حالت دومی هم وجود دارد و آن این است که به صورت اختصاصی یک سیستم جداگانه را برای وب سایت خود طراحی کنیم که هر یک از دو روش بالا معایب و مزایای خود را دارد اما پیشنهاد شرکت ها و آژانس های دیجیتال مارکتینگ مختلفی مثل وب ترا بر استفاده از طراحی سایت وردپرس برای داشتن یک سایت حرفه ای می باشد اما ابتدا بگذارید معایب و مزیت های هر یک از این روش های طراحی سایت را بیان کنیم :

مزیت ها و معایب وردپرس :

 

 

وردپرس سیستمی است که سال ها پیش صرفا برای ایجاد وبلاگ درست شده بود اما با توجه به گسترش وردپرس و توسعه این سیستم در طی سال های متوالی اکنون وردپرس برای طراحی همه نوع سایتی ( بیش تر انواع وب سایت ها ) مناسب است این سیستم مزیت های فراوانی دارد که به بیان چند تا از آن ها می پردازیم :

  1. سیستم فروشگاه ساز حرفه ای : تنها با نصب یک ماژول جانبی می توانید سایت خودتان را به یک فروشگاه حرفه ای تبدیل کنید، امکانات این ماژول آنقدر بالا است که حتی برای طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای نیز مناسب است و می توانید یک سایت فروشگاهی کامل با امکانات مختلف را برای خود داشته باشید.
  2. همچنین وردپرس میلیون ها افزونه و ماژول جدید دارد که با اضافه کردن آن ها به سایتتان می توانید با کم ترین هزینه قابلیت های جدیدی را برای سایت خودتان اضافه کنید.
  3. یکی دیگر از مزیت های وردپرس آپدیت شدن آن است، در سراسر جهان همواره یک تیم 400 نفره مشغول توسعه دادن این سیستم هستند و این سیستم را در برابر خطر های جدید حفظ کرده و آن را به روز می کنند.

ولی این سیستم معایبی هم دارد به طور مثال یکی از معایب این سیستم کند شدن آن به هنگام نصب تعداد زیادی افزونه جانبی یا وارد کردن تعداد بسیار زیادی کالا ( در حد بیش از 20 هزار کالا ) می باشد ( که البته با استفاده از روش هایی تا حدود زیادی قابل برطرف کردن است، همچنین این سیستم به دلیل وجود محدودیت ها شاید برای سایت های مثل سایت های آگهی یا سایت هایی با قابلیت های خاص مناسب نباشد اما در کل سیستم وردپرس برای طراحی انواعی از سایت های شرکتی، خبری، فروشگاهی و.... مناسب ترین انتخاب است.

مزیت ها و معایب سیستم های اختصاصی

منظور از سیستم های اختصاصی این است که یک کد نویس برای شما کل سیستم مدیریت سایتتان ( مثل نحوه آپلود کردن محصولات، پست ها و.... ) را طراحی کند و در واقع شما سیستم خودتان را داشته باشید و دیگر از سیستم های آماده ای مثل وردپرس استفاده نکنید این روش مزیت های زیادی دارد :

  1. امکان توسعه و گسترش دادن وب سایتتان در آینده، یکی از برتری های سیستم های اختصاصی طراحی شده این است که این گونه سیستم های می توانند تا بی نهایت گسترش پیدا کنند و با هیچ گونه مشکلی مثل محدودیت یا کندی سرعت مواجه نشوند.
  2.  از دیگر مزیت های آن می توان به سرعت بسیار بالای این گونه سایت ها اشاره کرد.

 

 

 اما این گونه سیستم ها نیز عیب های زیادی دارند :

  1. یکی از این عیب ها هزینه بر بودن این گونه سیستم ها برای شما می باشد : فرض کنید می خواهید قابلیت جدیدی را به فروشگاه خودتان اضافه کنید در این حالت باید با پرداخت هزینه به یک تیم کد نویسی و صرف زمان صبر کنید تا این قابلیت بر سیستم شما پیدا سازی شود : این در حالی است که در وردپرس تنها با نصب یک ماژول یک قابلیت حرفه ای بر سایتتان اضافه می شود.

 

  1. یکی دیگر از این عیب ها عدم وجود تکامل و امکانات پایه ای در این گونه سیستم ها می باشد ( سیستم های تازه طراحی شده ) سیستم های مثل وردپرس بیش از 10 سال در حال توسعه هستند و از قابلیت های بسیار زیاد و متنوعی برخوردار هستند، حال اگر یک تیم کد نویسی قصد طراحی یک سیستم فروشگاهی را برای شما در عرض 3 ماه داشته باشند مشخص است که این سیستم هر چقدر نیز کامل باشد از ضعف های زیادی به نسبت سیستم های توسعه یافته مثل وردپرس برخوردارند.

کدام را انتخاب کنیم؟

 

طبق برسی های انجام شده بر نیاز بیش تر افرادی که قصد تاسیس یک وب سایت را دارند، سیستم وردپرس جواب گوی بیش از 90 درصد از افراد می باشد سیستم وردپرس با داشتن ویژگی های برتر و قیمت مناسب یکی از بهترین انتخاب ها برای هر کسب و کاری است وردپرس هزینه های شما را پایین می آورد و به شما کمک می کند تا بر بخش های اصلی بزینس خود یعنی فروش تمرکز کنید و دیگر درگیر هزینه های اضافی برای وب سایت خود نباشید.

اگر قصد دارید یک فروشگاه آنلاین و یا یک سایت شرکتی تاسیس کنید بهترین گزینه برای شما سیستم مدیریت محتوا وردپرس می باشد، اما در صورتی که قصد دارید تا یک وب سایت با قابلیت های فوق پیشرفته و جدید را ایجاد کنید ( مثل سایت های آگهی، سایت های پورتال و.... ) پیشنهاد ما سیستم مدیریت محتوا اختصاصی است زیرا توسعه آن راحت تر است.

شرکتی مناسب پیدا کنید!!

فرقی ندارد که می خواهید برای سایت خودتان از وردپرس استفاده کنید یا از سیستم اختصاصی، یکی از مهم ترین گام ها برای شما انتخاب کردن یک شرکت منصف و حرفه ای می باشد، بسیاری از شرکت ها صرفا هزینه بسیار زیادی را برای برند بودن خود و یا خدمات غیر ضروری دریافت می کنند، باید سعی کنید شرکتی را پیدا کنید که در ازای خدمات حرفه ای که به شما می دهد قیمت منصافانه ای را نیز پیشنهاد دهد ( دقت کنید همیشه بهترین قیمت کم ترین قیمت نیست بلکه منصفانه ترین قیمت است ) با دقت نمونه کار های شرکت انتخابی را برسی کنید و آن هارا از نظر معیار های مختلف ( سرعت، قابلیت سئو، سطح طراحی، تجربه کاربری و.... ) برسی کنید تا مطمئن شوید شرکت خوبی را برای طراحی سایتتان انتخاب کردید و در پایان بر این نکته تاکید می کنیم که اگر تا کنون فضای آنلاین را جدی نمی گرفتید، همین امروز به فکر تاسیس یک وب سایت عالی و یک کسب و کار آنلاین حرفه ای باشید تا از رقبای خود عقب نمانید.