هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 اسفند 1398
ساعت 21:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 15 بهمن 1398 ساعت 15:05
سه شنبه 15 بهمن 1398 14:50 ساعت
2020-2-4 15:05:53
شناسه خبر : 334082
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: گویا برخی با واردکننده‌ها منافع مشترکی دارند و اگر خودکفایی در کشور باشد، آن‌ها ضرر می‌بینند. کسانی به مذاکره توصیه می‌کنند باید خجالت بکشند. این‌ها دچار دریوزگی سیاسی هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: گویا برخی با واردکننده‌ها منافع مشترکی دارند و اگر خودکفایی در کشور باشد، آن‌ها ضرر می‌بینند. کسانی به مذاکره توصیه می‌کنند باید خجالت بکشند. این‌ها دچار دریوزگی سیاسی هستند.

به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، مصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی امروز در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی «سایت خبری تابناک» برگزار شد، اظهار کرد: به لحاظ اهمیت، وقوع انقلاب اسلامی را باید یک معجزه تلقی کرد؛ ایران قبل از انقلاب که دربست در خدمت استکبار بوده، به همت رهبری دینی و اتکا به مردم متحد در مقابل آمریکا جهانخوار ایستاد. رهایی از یوغ استکبار یک پیروزی بی‌نظیر است. انقلاب اسلامی، نه تنها کشورمان بلکه ملت‌های منطقه را خشنود کرد و امیدی به مستضعفین و رنج دیدگان بخشید.

وی افزود: دشمنان بعد از پیروزی انقلاب، اقدام مردم ایران را به رسمیت نشناختند و از در عناد با مردم مواجه شدند؛ در اسناد لانه جاسوسی می‌توان به طور کامل توطئه و دشمنی علیه مردم و رهبری را مشاهده کرد. مستکبران برای ما مشکلات و محدودیت‌های متعددی پدید ساختند و برخی وابستگان داخلی نیز می‌خواستند که جمهوری ایران را به تصویب برسانند؛ ولایت فقیه و مردم‌سالاری دینی را نادیده بگیرند.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: جریانی در داخل کشور ظاهر دوست را دارد، اما در باطن هرآنچه که توانسته برای تضعیف و لکه‌دار کردن نظام و ولایت فقیه انجام داده است. استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و مزدوران داخلی برای ضربه زدن به بیکار ننشسته اند؛ حوادث سال ۶۰ در دنیا نظیر ندارد و با توجه به مشکلات، نظام همچنان استوار است. خیر نظام جمهوری اسلامی برای بشریت است و مردم ایران افتخار دارند که این نظام را ایجاد کردند.

وی بیان داشت: علیرغم مشکلات، تلاش‌هایی در زمینه اقتصاد صورت گرفته، در حال حاضر اقتصاد باز داریم و تعاملاتی با کشور‌های دیگر صورت می‌گیرد، با این حجم از مشکلات، تولیدات کشاورزی ما کاهش نیافته است. دستاورد‌های بسیاری خوبی داشته‌ایم که باعث تعجب و یاس دشمنان شده است.

میرسلیم ادامه داد: هدف مذاکرات هسته فقط محدود کردن فعالیت‌های هسته‌ای نبود بلکه می‌خواستند با این مذاکرات، اقدامات که منجر به اقتدار ما می‌شود را متوقف کنند. بعد از پاره کردن برجام توسط ترامپ، موضع موشکی ما را مطرح کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص تاثیرات انقلاب اسلامی در منطقه، گفت: دیگر از دستاورد‌های انقلاب، روحیه بود که به ملت‌ها ببخشید؛ حزب‌الله در وضعیت نامناسبی قرار داشت، ولی بعد از جنگ ۳۳ روزه، پوزه اسراییل را به خاک مالید. آمریکا خواست با طالبان برای انقلاب مانع ایجاد کنند، ولی موفق نشدند. طرح داعش را ریخته اند، ولی باز ناکام ماندند. یمنی‌های مظلوم، آمریکا و مزدوران منطقه‌ای را به ذلت کشانده اند.

وی پیرامون طرح مذاکرات، توسط برخی جریان‌های سیاسی، افزود: برخی‌ها می‌گویند ما برای حل مشکلات باید مذاکرات کنیم، با چه کسی مذاکره کنیم کسی که در چهل ساله گذشته یک حرکت مثبت برنداشته است. دعوت آن‌ها به مذاکره یعنی دعوت به تسلیم. دست نشانده‌های آن‌ها در مردم، میخواهند ایجاد یاس کنند؛ ما به دریوزگی آمریکا نیاز نداریم.

میرسلیم ادامه داد: گویا برخی با واردکننده‌ها منافع مشترکی دارند و اگر خودکفایی در کشور باشد، آن‌ها ضرر می‌بینند. کسانی به مذاکره توصیه می‌کنند باید خجالت بکشند. این‌ها دچار دریوزگی سیاسی هستند.

وی افزود: ضرورت برخورد قاطع با فساد در تمام ابعاد است، فساد ممکن است جنبه سیاسی هم داشته باشد؛ زد و بند نمایندگان مجلس با دولت، مجلس باید مستقل باشد. پیگیری شفافیت جز اعتقادات اصولی است و خیلی‌ها مخالف شفافیت هستند. ویژه‌خواری یعنی کسانی که درسترسی به اطلاعات دارند، باید از گسترش این افراد جلوگیری شود.