هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 اسفند 1398
ساعت 21:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 15 بهمن 1398 ساعت 14:54
سه شنبه 15 بهمن 1398 14:49 ساعت
2020-2-4 14:54:14
شناسه خبر : 334079
وزیر دفاع ترکیه در حالی تعداد تلفات سربازان سوری در حمله ادعایی به مواضع ارتش سوریه را افزایش داد که دو نظامی خودش بر اثر شدت جراحات در حمله ارتش سوریه، کشته شدند.

وزیر دفاع ترکیه در حالی تعداد تلفات سربازان سوری در حمله ادعایی به مواضع ارتش سوریه را افزایش داد که دو نظامی خودش بر اثر شدت جراحات در حمله ارتش سوریه، کشته شدند.

به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، «حلوسی آکار» وزیر دفاع ترکیه مدعی است در واکنش ادعایی که روز گذشته به ارتش سوریه نشان دادند، حداقل ۷۶ سرباز سوری کشته شدند.

آکارا شامگاه دوشنبه حین بازدید از نظامیان ترکیه‌ای مستقر در مرز سوریه واقع در استان «ختای» (هاتای)، ادعا کرد توپخانه‌ها و جنگنده‌های ارتش این کشور به ۵۷ نقطه از مواضع ارتش سوریه حمله کرده و حداقل ۷۶ سرباز سوری را در این حملات از پای درآورده‌اند.

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» وی با رد دلیل اعلامی روسیه درباره هدف قرار گرفته شدن نظامیان ترکیه توسط ارتش سوریه، مدعی شد: «ترکیه به مسئولان روسی اطلاع داد که نیروهای پشتیبانی در دو ساعت ۱۶:۱۳ و ۲۲:۲۷ یکشنبه [به ادلب] می‌رسند اما رژیم [سوریه] به حملاتش ادامه داد».

وزیر دفاع ترکیه همچنین طی سخنرانی برای نظامیان مستقر در مرز سوریه، گفت: «هیچ کسی نباید شک داشته باشد که گام‌های لازم [برای محافظت از ارتش ترکیه در برابر حملات] در منطقه برداشته خواهد شد».

از سوی دیگر «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه نیز شامگاه گذشته از افزایش تعداد تلفات نظامیان این کشور در موشک‌باران مواضع تروریست‌ها در ادلب توسط ارتش سوریه به هشت کشته خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «تاس»، این دو نظامی ترکیه‌ای که در عملیات ارتش سوریه در ادلب زخمی شده بودند، بر اثر جراحات، کشته شدند. بدین ترتیب تعداد تلفات نظامیان ترکیه در عملیات ارتش سوریه در ادلب، به هشت کشته و چهار زخمی افزایش یافت.

صبح روز دوشنبه بود که وزارت دفاع ترکیه از کشته و زخمی شدن سیزده نظامی خود در پیشروی‌های ارتش سوریه علیه تروریست‌ها در منطقه کاهش تنش ادلب خبر داد. بعد از آن رئیس‌جمهور ترکیه مدعی شد که توپخانه‌ها و جنگنده‌های ارتش ترکیه به حداقل ۴۰ موضع از ارتش سوریه حمله کرده و حدود ۳۰ سرباز سوری را نیز از پای درآورده‌اند.

ادعای وزیر دفاع و ارتش ترکیه درباره هدف قرار دادن مواضع ارتش سوریه در حالی هنوز ادامه دارد که مرکز آشتی روسیه روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای درباره این تحولات، ضمن تکذیب ادعای حمله جنگنده‌های ترکیه‌ای به ارتش سوریه، گفت هواپیماهای ترکیه‌ای حتی وارد حریم هوایی سوریه نشده‌اند.