هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 12 فروردين 1399
ساعت 21:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 14 بهمن 1398 ساعت 11:25
دوشنبه 14 بهمن 1398 11:12 ساعت
2020-2-3 11:25:08
شناسه خبر : 333950
وزیر خارجه ترکیه ضمن حمایت از بیانیه نشست فرق‌العاده اتحادیه عرب در رد طرح صلح ادعایی «معامله قرن» آمریکا، خواستار رد این طرح ضد فلسطینی در نشست سازمان همکاری اسلامی شده است.

وزیر خارجه ترکیه ضمن حمایت از بیانیه نشست فرق‌العاده اتحادیه عرب در رد طرح صلح ادعایی «معامله قرن» آمریکا، خواستار رد این طرح ضد فلسطینی در نشست سازمان همکاری اسلامی شده است.

به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه ضمن تکرار مخالفت این کشور با طرح معامله قرن خواستار یکپارچگی کشورهای اسلامی در رد این طرح ضد فلسطینی شد.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، یک روز بعد از نشست فوق‌العاده روز شنبه اتحادیه عرب در سطح وزرای خارجه  به منظور بررسی طرح سازش تحمیلی موسوم به «معامله قرن»، وزیر خارجه ترکیه به بیانیه پایانی این نشست واکنش نشان داد.

وزرای خارجه اتحادیه عرب با انتشار یک بیانیه‌ تأکید کردند که طرح ظالمانه صلح آمریکا را نمی‌پذیرند. آنها همچنین بر «عدم همکاری با دولت آمریکا برای اجرای این طرح صلح» تأکید کردند.

وزیر خارجه ترکیه ضمن حمایت از رد معامله قرن در نشست اتحادیه عرب، از کشورهای مسلمان خواست در نشست سازمان همکاری اسلامی هم وحدت و یکپارچگی خود را در رد این طرح نشان دهند.

قرار است جده امروز میزبان نشست اضطراری با موضوع طرح آمریکایی معامله قرن درباره فلسطین و رژیم صهیونیستی باشد.

مولود چاووش اوغلو در حضور خبرنگاران با اعلام موضع منسجم ترکیه در قبال فلسطین اعلام کرد، آنکارا در موضوع بیت‌المقدس همواره در کنار فلسطین باقی می‌ماند.

وی همچنین اعلام کرد در حاشیه نشست سازمان همکاری اسلامی با همتایان مالزیایی و کویتی خود دیدار خواهد کرد.

وزیر خارجه ترکیه افزود: «ما باید علیه این طرح غیرقابل قبول، یکپارچگی خود را حفظ کرده و در برابر آن بایستیم».