هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 14 فروردين 1399
ساعت 10:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 13 بهمن 1398 ساعت 14:42
يكشنبه 13 بهمن 1398 13:40 ساعت
2020-2-2 14:42:52
شناسه خبر : 333929
هیئت منصفه مطبوعات استان تهران، مدیر مسئول خبرگزاری ایسنا را در پرونده‌ای که به اتهام نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر تشکیل شده بود، مجرم شناخت.
هیئت منصفه مطبوعات استان تهران، مدیر مسئول خبرگزاری ایسنا را در پرونده‌ای که به اتهام نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر تشکیل شده بود، مجرم شناخت.
 
به گزارش رجانیوز، احمد مومنی‌راد؛ سخنگوی هیئت منصفه مطبوعات استان تهران درباره رسیدگی به پرونده‌های مطبوعاتی که امروز یکشنبه 13 بهمن در شعبه ششم دادگاه کیفری یک استان تهران اظهار کرد: یکی از پرونده‌های مطروحه در دادگاه امروز، پرونده مربوط به خبرگزاری ایسنا تحت عنوان اتهامی نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر بود که پس از استماع شکایت شاکی و دفاعیات متهم، هیئت منصفه مطبوعات،مدیرمسئول خبرگزاری ایسنا را در رابطه با عنوان اتهامی یاد شده، مجرم شناخت اما مستحق تخفیف دانست.
 
وی افزود: پرونده دیگر مربوط به پایگاه خبری عصر ایران بود که با توجه به گذشت شاکی از شکایت خود، مختومه شد.
 
مومنی‌راد تصریح کرد: پرونده دیگر مربوط به مدیرمسئول سایت خبری بولتن نیوز بود که سه عنوان اتهامی شامل انتشار اسرار دیگری بدون رضایت، نشر مطالب خلاف واقع و افترا داشت و نهایتاً پس از ارائه دفاعیات متهم، هیئت منصفه مطبوعات در دو عنوان اتهامی نخست با اکثریت و در عنوان اتهامی افترا نیز با اتفاق آرا، مدیرمسئول بولتن نیوز را مجرم شناخت ولی مستحق تخفیف در مجازات دانست.
 
سخنگوی هیئت منصفه مطبوعات گفت: در دادگاه امروز به پرونده مدیرمسئول سایت نفت ما نیز تحت عناوین اتهامی نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، افترا و توهین رسیدگی شد که هیئت منصفه متهم را در عناوین اتهامی یاد شده مجرم شناخت و مستحق تخفیف در مجازات نیز ندانست.
 
منبع: تسنیم