هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 15 فروردين 1399
ساعت 09:32
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 13 بهمن 1398 ساعت 14:38
يكشنبه 13 بهمن 1398 13:35 ساعت
2020-2-2 14:38:29
شناسه خبر : 333927
دولت آمریکا در واکنش به مخالفت اتحادیه عرب با طرح سازش تحمیلی رئیس‌جمهوری این کشور، تأکید کرد که کشورهای عربی بر رد «معامله قرن» اجماع نکردند.
دولت آمریکا در واکنش به مخالفت اتحادیه عرب با طرح سازش تحمیلی رئیس‌جمهوری این کشور، تأکید کرد که کشورهای عربی بر رد «معامله قرن» اجماع نکردند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، پایگاه خبری «اکسیوس»، روز شنبه به‌نقل از یک مقام ارشد در کاخ سفید اعلام کرد: «ایالات متحده از واکنش‌های مثبت برخی کشورهای عربی درباره طرح صلح‌مان، که روز شنبه در نشست اتحادیه عرب در قاهره اعلام شد، قدردانی می‌کند و فقط به‌فضل آمادگی نسبت به تلاش برای یافتن راه‌هایی جدید، خواهیم توانست در روند حل‌وفصل منازعه‌ای، که به‌دلیل آن ملت فلسطین از دهه‌ها پیش رنج می‌برند، جهشی موفقیت‌آمیز داشته باشیم.»
 
منبع مذکور افزود، تصمیمات سابق اتحادیه عرب برای جلب رضایت رهبری فلسطینی تلاش می‌کرد و به صلح و پیشرفت منتهی نشده است، ازاین‌رو آزمایش روش‌های جدید مهم است و گرنه سرنوشت فلسطینی‌ها تغییر نمی‌کند.
 
پیشتر در روز گذشته، «احمد ابوالغیظ» دبیرکل اتحادیه عرب اعلام کرد که بیانیه پایانی نشست این اتحادیه طرح موسوم به «معامله قرن» را صراحتاً رد می‌کند؛ چرا که آن حداقل حقوق و آرمان‌های فلسطین را تأمین نمی‌کند.
 
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا شامگاه سه‌شنبه گذشته در ادامه طرح‌های ضد فلسطینی و اسلامی خود، از طرح صلح ادعایی خود موسوم به «معامله قرن»، با حضور «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی رونمایی کرد که واکنش‌های جهانی زیادی داشته است.
 
همه گروه‌ها و جریان‌های فلسطینی مخالفت خود را با این طرح اعلام کردند. میان کشورهای عربی نیز عربستان سعودی، امارات، قطر و بحرین که به‌دنبال عادی‌سازی رابطه با اسرائیل هستند، از این طرح حمایت کردند.