هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 اسفند 1398
ساعت 08:18
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 13 بهمن 1398 ساعت 11:55
يكشنبه 13 بهمن 1398 11:52 ساعت
2020-2-2 11:55:27
شناسه خبر : 333907
رئیس قوه قضاییه گفت: مردم عزیز در رفراندومِ حضور در تشییع جنازه حاج قاسم سلیمانی رای به مقاومت و ایستادگی دادند.
رئیس قوه قضاییه گفت: مردم عزیز در رفراندومِ حضور در تشییع جنازه حاج قاسم سلیمانی رای به مقاومت و ایستادگی دادند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی پس از تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل (ره) و انقلاب اسلامی با سلام و درود به روح مطهر امام و شهدا و گرامیداشت شهید سلیمانی، اظهار کرد: امیدوارم در بهار چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همگان درخط نورانی امام رضوان الله تعالی علیه، در تحقق جامعه مورد نظر و آرمانهای بلند ایشان در گام دوم تلاش کنیم.
 
وی افزود: امام (ره) به دنبال تشکیل جامعه‌ای با ویژگی‌های عقلانیت، معنویت، اخلاق و عدالت بودند. امام (ره) می‌خواستند جامعه‌ای مبتنی بر این اصول و مبانی را ایجاد کنند و تمام دیدگاه‌های ایشان نیز در مسیر تحقق جامعه‌ای با این ویژگی‌ها بود.
 
وی با بیان اینکه دشمنان بسیار تلاش کردند که این جامعه شکل نگیرد، اما موفق نشدند، ادامه داد: دشمنان در این چهل سال بسیار توطئه و فتنه کردند که یک قلمِ آن هشت سال جنگ تحمیلی بود؛ اما خداوند متعال در این ۴۰ سال تفضل کرد و به برکت اخلاص امام خمینی (ره)، خون مطهر شهیدان و هدایت‌های رهبری معظم انقلاب اسلامی و حضور مقتدرانه مردم در صحنه، موفقیت‌های بسیاری کسب شد.
 
آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه دستگاه قضائی مبتنی بر فقه و حقوق اسلامی در این چهل ساله شکل گرفت و در هر دوره‌ای نیز گام‌هایی برداشته شد، خاطرنشان کرد: در این دوره بنا داریم با استفاده از همان منویات امام بزرگوارمان و رهنمودهای مقام معظم رهبری تحولی را در دستگاه قضائی شکل دهیم که متناسب با گام دوم انقلاب اسلامی باشد.
 
رئیس قوه قضائیه در ادامه بیان کرد: مردم عزیز در رفراندومِ حضور در تشییع جنازه حاج قاسم سلیمانی رأی به مقاومت و ایستادگی دادند.
 
وی با بیان اینکه امروز پیام امام (ره)، مقام معظم رهبری و ملت و نظام اسلامی، پیام ایستادگی و مقاومت در مقابل دشمنان است، گفت: پیام ضعف، مطلقاً تعلق به ملت ایران و نظام اسلامی ندارد و آنچه که از این کشور شنیده می‌شود، پیام ایستادگی و مقاومت است.