هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 اسفند 1398
ساعت 16:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 13 بهمن 1398 ساعت 11:48
يكشنبه 13 بهمن 1398 11:42 ساعت
2020-2-2 11:48:10
شناسه خبر : 333905
پس از روشن شدن جنبه های مختلف معامله قرن و همچنین بررسی دقیق بند های طرح پیشنهادی آمریکا ، حالا واقعا می توان درک کرد که آمریکایی ها طرف معامله خوبی نیستند و لفظ معامله را صرفا برای زیبایی و پر کردن دهان ها به کار برده اند.

پس از روشن شدن جنبه های مختلف معامله قرن و همچنین بررسی دقیق بند های طرح پیشنهادی آمریکا ، حالا واقعا می توان درک کرد که آمریکایی ها طرف معامله خوبی نیستند و لفظ معامله را صرفا برای زیبایی و پر کردن دهان ها به کار برده اند.


معامله در یک تعریف ساده ، یعنی طرفین در عین حفظ حقوق قطعی و اولیه خود در مورد برخی منافع تبادل انجام می دهند و از منفعتی چشم پوشی می کنند تا در قبال آن منفعتی بدست آورند اما آنچه که در طرح معامله قرن ارائه شده رسما چشم پوشی از حقوق اولیه و قطعی فلسطینیان می باشد . به عبارت دقیق تر فلسطینیان در صورت پذیرش این طرح باید از حقوق قطعی خود مانند حق حاکمیت ، حق مالکیت و حق دفاع از خود در یک بازه زمانی حدودا یک ساله چشم پوشی نموده تا در یک بازه زمانی حدودا ده ساله برخی منافع اقتصادی را بدست بیاورند.


طبق مفاد معامله قرن ، کشور جدید فلسطین اجازه داشتن ارتش را ندارد و در زمان وجود تهدید علیه خاک خود باید از اسرائیل بخواهد تا از فلسطین دفاع کند و در مقابل هزینه این دفاع را بپردازد . به علاوه اینکه حکومت جدید فلسطین اجازه خرید تسلیحات جدید و سنگین را نداشته و فقط امکان خرید سلاح های سبک شهر برای پلیس در نظر گرفته شده است . مورد دیگر آنکه فلسطینیان حق خرید املاک اتباع دولت جعلی اسرائیل را ندارند و صرفا معاملات به صورت داخلی و فقط با اتباع حکومت فلسطین جدید ممکن خواهد بود . سومین مورد آن است که در صورت عدم پذیرش این طرح از سوی فلسطینیان ، عواقب نپذیرفتن این طرح به عهده ساکنین و در واقع مالکیت اصلی این سرزمین خواهد بود و اسرائیل می تواند با حمایت تمام عیار آمریکا دست به جنگ گسترده و کشتار وسیع فلسطینیان بزند بدون آنکه عواقب بین المللی دامن گیرش شود.


مع الوصف با توجه به این طرح ، فلسطینیان در صورت پذیرش این طرح استعماریِ جدید موسوم به (( معامله قرن )) از حقوق قطعی و اولیه خود کناره گیری خواهند کرد و حق مالکیت و حق دفاع مشروع شان منوط به چندین اما و اگر خواهد بود و نکته اصلی ماجرا این است که به واقع در پایان کار ، فلسطینیان نه تنها خطری برای حکومت جعلی و اشغال گر صهیونیستی نخواهند بود بلکه به لقمه راحت تری برای هضم شدن در اندیشه استعماری از نیل تا فرات تبدیل خواهند شد.