هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 اسفند 1398
ساعت 07:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 13 بهمن 1398 ساعت 11:19
يكشنبه 13 بهمن 1398 11:17 ساعت
2020-2-2 11:19:23
شناسه خبر : 333890
سازمان الحشد الشعبی عراق به منظور جلوگیری از نفوذ عناصر داعش به خاک این کشور، کمربندی امنیتی در صحرای غربی «الانبار» ایجاد کردند.
سازمان الحشد الشعبی عراق به منظور جلوگیری از نفوذ عناصر داعش به خاک این کشور، کمربندی امنیتی در صحرای غربی «الانبار» ایجاد کردند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، سازمان «الحشد الشعبی» عراق، از ایجاد یک کمربند امنیتی به عمق ۶۰ کیلومتر در غرب استان الانبار در نزدیکی مرزهای عراق و سوریه خبر داد.
 
به نوشته پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان الحشد الشعبی، نیروهای تیپ ۱۹ این سازمان، این کمربند امنیتی را در صحرای غربی استان الانبار و نزدیک مرزهای مشترک عراق و سوریه ایجاد کردند تا مانع هرگونه نفوذ بقایای داعش به خاک عراق شوند.
 

 

بر اساس این گزارش، الحشد الشعبی همچنین، محل‌های استقرار نیروهای این سازمان در مرزهای عراق و سوریه را تقویت کرده است تا مانع سوء‌استفاده عناصر داعش از وضعیت جوی نامناسب برای نفوذ به خاک عراق شود.
 
داعش پس از اشغال شهر موصل عراق در سال ۲۰۱۴، به سرعت بخش اعظمی از خاک این کشور را تحت کنترل خود درآورده بود، اما سه سال بعد، متحمل شکست شد و نیروهای عراقی موفق شدند در سال ۲۰۱۷ تروریست‎ها را از کشورشان اخراج کنند.
 
با این وجود، عناصر داعش کماکان در برخی نقاط عراق حضور نه چندان فعال دارند و هر از گاهی عملیات تروریستی در برخی از مناطق این کشور از جمله الانبار و نینوی و دیالی انجام می‎دهند به ویژه که گزارش‌هایی درباره تحرکات مشکوک آمریکایی‌ها در مرز مشترک عراق و سوریه و تلاش واشنگتن برای ایجاد تزلزل و ناامنی در عراق در راستای تحقق اهدافش در این کشور، در دست است.