هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 10 فروردين 1399
ساعت 18:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 10 بهمن 1398 ساعت 12:45
پنجشنبه 10 بهمن 1398 12:38 ساعت
2020-1-30 12:45:03
شناسه خبر : 333843
آیین افتتاح فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی سوره مهر شعبه سینما ساحل اصفهان به همراه رونمایی از رمان «ارتداد» وحید یامین‌پور ساعت ۱۵ روز یکشنبه سیزدهم بهمن ماه در سینما ساحل اصفهان برگزار می‌شود.
آیین افتتاح فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی سوره مهر شعبه سینما ساحل اصفهان به همراه رونمایی از رمان «ارتداد» وحید یامین‌پور ساعت ۱۵ روز یکشنبه سیزدهم بهمن ماه در سینما ساحل اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش رجانیوز «ارتداد» عنوان جدیدترین رمان وحید یامین‌پور است که در ایام دهۀ فجر توسط انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب می‌شود. این کتاب در مراسم افتتاح فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی سوره مهر شعبه سینما ساحل اصفهان رونمایی خواهد شد.

یامین‌پور در رمان ارتداد به سراغ سیاست رفته و کوشیده یک عاشقانۀ سیاسی را برای علاقه‌مندان به ارمغان آورد. این کتاب حدود ۲۵۰ صفحه دارد و در سه بخش حیرت، ارتداد و رجعت نوشته شده است.

در بخشی از این رمان آمده:

«بلا را ما انتخاب نمی‌‏کنیم. بلا غالباً خودش سرزده می‌‏آید و ماهیچه‌‏های کرخت و خواب‌‏آلود تاریخ را به تحرک وا‏می‌‏دارد. بلا می‌‏آید تا تاریخ زخم بستر نگیرد. دقیقاً لحظه‏‌ای که همگان در شهری پرپیچ‌‏وخم و خاموش گم‌‏وگور شده‏‌اند و بی‌‏مقصد به دیوارهای بلند روزمرگی می‏‌خورند، فتنه‏‌ای جرقه می‌‏زند و «وقت» و هنگامه‌‏ای تجلی می‌‏کند تا چشم‏‌ها برای لحظاتی مبدأ و مقصد را ببینند و راه را از سر بگیرند.

 فتنه ترفند خداوند است برای ورق‌زدن تاریخ، برای زیرورو کردن همه چیز، از ارباب و رعیت، ظالم و مظلوم، گمراه و هدایت‏‌شده، دارا و ندار، غمگین و سرخوش، نگران و امیدوار .

پس تاریخ خیلی هم تنبل نیست. پدیده‏‌ها سریع‏‌تر از تصور ما رخ می‌‏دهند...»

 

 

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت (ertedad.sooremehr.ir) برای پیش‌خرید این کتاب با امضای نویسنده تا تاریخ ۱۹ بهمن ماه اقدام کنند.

در این مراسم محسن مومنی شریف، رییس حوزه هنری، مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت، محسن کاظمی، نویسنده و پژوهشگر تاریخ، محمد حمزه زاده، قائم مقام و معاون سینمایی حوزه هنری، عبدالحمید قره داغی، معاون اداری و مالی حوزه هنری و مدیرعامل انتشارات سوره مهر و .... حضور دارند و قرار است دومین فروشگاه بزرگ کتاب و محصولات فرهنگی سوره مهر بعد از فروشگاه انقلاب تهران در شهر اصفهان افتتاح شود.

همراه با این دو برنامه، از محسن کاظمی نویسنده کتاب «نقاشی قهوه خانه»، احمد یوسف زاده نویسنده «اردوگاه اطفال» و مسعود سلطانی نویسنده کتاب «گرنوشته» هم تقدیر خواهد شد.

انتهای پیام/