هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 9 فروردين 1399
ساعت 08:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 10 بهمن 1398 ساعت 11:18
پنجشنبه 10 بهمن 1398 10:07 ساعت
2020-1-30 11:18:16
شناسه خبر : 333828
سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین با صدور اطلاعیه‌ای تأکید کرد که هیچ‌یک از هموطنان ایرانی مقیم چین تاکنون به ویروس کرونا مبتلا نشده است.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین با صدور اطلاعیه‌ای تأکید کرد که هیچ‌یک از هموطنان ایرانی مقیم چین تاکنون به ویروس کرونا مبتلا نشده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تشریح اقدامات و توصیه‌های انجام‌شده توسط سفارت در خصوص ویروس کرونا اعلام کرد تاکنون هیچ‌کدام از ایرانیان مقیم چین به ویروس کرونا مبتلا نشده است.
 
در این اطلاعیه که روز چهارشنبه منتشر شده، آمده است: هم‌اکنون 80 هموطن ایرانی در شهر «ووهان» کانون شیوع ویروس کرونا حضور دارند که سفارت در تماس مستمر، پیگیر وضعیت و سلامت آنها است.
 
در ادامه این اطلاعیه با اشاره به اینکه اقدامات و پیگیری‌های متعددی در خصوص امور و درخواست‌های ایرانیان مقیم چین در حال انجام است، تصریح شده است: مشکلات ایرانیان مقیم این شهر از جمله درخواست خروج، مهر خروج سربازی، حمایت های معیشتی و بهداشتی در حال پیگیری است که برخی از این موارد انجام شده است اما حصول تمام درخواست‌ها نیازمند همکاری سایر نهادها نیز هست.
 
سفارت ایران در چین در ادامه این اطلاعیه آورده است: به دلیل ریسک بالای ابتلا و انتشار بیماری طی فرایند جابجایی گروهی افراد، خروج اتباع خارجی از ووهان از سوی مقامات محل و سازمان جهانی بهداشت توصیه نمی‌شود با وجود آن سفارت در حال بررسی و اجرای گزینه‌های مختلف جهت متقاضیان خروج از ووهان است.
 
در ادامه اطلاعیه تأکید شده است: جهت مبارزه با شیوع این ویروس، تعطیلات عید بهاره چین تمدید شده است لذا به هموطنانی که قصد سفر به چین دارند توصیه می‌شود سفر خود را به تعویق بیاندازند.
 
سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در این اطلاعیه خاطرنشان کرده است: اکثر دانشگاه‌های چین ترم جدید را با تأخیر آغاز خواهند کرد لذا دانشجویانی که هم‌اکنون در ایران هستند، پیش از عزیمت، از زمان شروع ترم جدید اطلاع حاصل کرده و جهت مراجعت به چین تعجیل نکنند.
 
در این اطلاعیه همچین آمده است که به علت دوره پنهان این ویروس ضروری است هموطنان ارجمندی که از چین به ایران مراجعت می‌کنند مراقبت‌های ویژه به مدت دو هفته انجام داده و در صورت مشاهده علائم ابتلا با مراکز درمانی تماس حاصل نمایند.
 
اطلاعیه می‌افزاید: سفارت و کنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران در چین به‌طور مستمر آخرین وضعیت شیوع ویروس در این کشور را رصد نموده و متناسب با آخرین وضعیت، در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد کرد.