هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 11 فروردين 1399
ساعت 01:16
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 10 بهمن 1398 ساعت 10:06
پنجشنبه 10 بهمن 1398 10:05 ساعت
2020-1-30 10:06:53
شناسه خبر : 333815
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: قسمتی از گوشت مرغ وجود دارد که مصرف آن به منظور تامین ویتامین‌ها بسیار توصیه می‌شود.
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: قسمتی از گوشت مرغ وجود دارد که مصرف آن به منظور تامین ویتامین‌ها بسیار توصیه می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز، خدیجه رحمانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره فواید سنگدان مرغ گفت: سنگدان یکی از قسمت‌های داخلی مرغ یا سایر پرندگان است که طبق مطالعات پزشکی و از نظر ارزش تغذیه‌ای نسبت به قسمت‌های دیگر مرغ چربی کمتری دارد.
 
او افزود: میزان چربی و کلسترول جگر بسیار بالاست. ولی در هر ۱۰۰ گرم سنگدان مرغ ۲۳۷ میلی گرم کلسترول، ۲ گرم اسید چرب ترانس، نیم گرم اسید چرب اشباع و مقدار زیادی ویتامین B موجود است که باید مصرف شود.
 
ویتامین های سنگدان مرغ را بشناسید
 
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی تصریح کرد: سنگدان مرغ حاوی مقدار زیادی سلنیوم، پتاسیم و روی است که باید حتما در وعده‌های غذایی مصرف شود، اما از نظر تامین آهن ارزش کمتری دارد.
 
رحمانی با اشاره به میزان مصرف سنگدان مرغ اظهار کرد: از آنجایی که سنگدان مرغ دارای ارزش تغذیه‌ای بالاست مصرف آن به میزان ۱۵۰ گرم و یک بار در هفته به عنوان وعده غذایی مهم و اصلی توصیه می‌شود.
 
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: مصرف زیاد سنگدان مرغ می‌تواند سیستم ایمنی بدن انسان را با اختلالات و مشکلات زیادی رو به رو سازد.
 
رحمانی درباره پروتئین‌های موجود در سنگدان مرغ گفت: سنگدان مرغ دارای ۱۳.۵ درصد پروتئین و در هر ۱۰۰ گرم ۱۲۰۰ کالری است که می‌تواند به عنوان یک وعده غذایی مفید و موثر در درمان بیماری‌ها مصرف شود.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران