هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 17 تير 1399
ساعت 20:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 6 بهمن 1398 ساعت 14:10
يكشنبه 6 بهمن 1398 13:50 ساعت
2020-1-26 14:10:30
شناسه خبر : 333724
یک کارشناس مسائل غرب آسیا در خصوص حمله چند روز اخیر انصارالله به پایگاه نظامی عربستان گفت: این حمله در حقیقت هشداری جدی از طرف یمن به عربستان بود مبنی براینکه هر چه جنگ میان دو کشور طولانی‌تر شود ریاض بیشتر متضرر خواهد شد.
یک کارشناس مسائل غرب آسیا در خصوص حمله چند روز اخیر انصارالله به پایگاه نظامی عربستان گفت: این حمله در حقیقت هشداری جدی از طرف یمن به عربستان بود مبنی براینکه هر چه جنگ میان دو کشور طولانی‌تر شود ریاض بیشتر متضرر خواهد شد.
 
جعفر قناد باشی کارشناس مسائل غرب آسیا ، در خصوص حمله نیرو‌های ارتش یمن به پایگاه‌های نظامی عربستان گفت: این حمله باید یکی از حملات بزرگ دفاعی مردم یمن تلقی کنیم. بعد از عملیات نصر من الله و عملیات پهپادی آرامکو این عملیات موردی است که همراه با هشدار جدی برای مقامات عربستان به حساب می‌رود.
 
قناد باشی با اشاره به پیام این حمله به مقامات عربستانی گفت: در حقیقت یمن بار‌ها به عربستان هشدار داده که توان لازم برای وارد آوردن ضربات سنگین به ارتش این کشور را دارد و این عربستان است که باید این هشدار‌ها را جدی بگیرد.
 
این کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به طولانی شدن روند جنگ بین یمن و عربستان یادآور شد: در حقیقت یمن با این نوع حملات این پیام را به عربستان می‌دهد که هر چه جنگ بین دو کشور طولانی‌تر شود این عربستان است که بیشتر متضرر خواهد شد، اما تصمیم گیری برای جنگ یا عدم جنگ به عهده ریاض نیست بلکه اربابان آن‌ها هستند که تمایلی به پایان دادن به این جنگ ندارند.
 
وی افزود: پایان جنگ عربستان و یمن در حقیقت موفقیت مقاومت، حزب الله، انصارالله و مردم یمن خواهد بود و این موفقیت الگوی مهمی برای همه منطقه می‌شود و براین اساس تنگه باب المندب که یک شاهراه مهم و حیاتی محسوب می‌شود به دست یک حکومت مردم سالار می‌افتد که این اتفاق باب میل آمریکا و عربستان نیست.
 
قناد باشی پیروزی یمن در این روند را ضربات سنگینی به استکبار جهانی دانست و خاطر نشان کرد: این پیروزی موفقیت بزرگی برای جبهه مقاومت است که گلوگاه جهان را به دست بگیرد و در حقیقت این جنگ ضعف عربستان را نشان داد.
 
این کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: در حالی که در آستانه پنجمین سال جنگ میان عربستان و یمن هستیم، اما مردم یمن مقاومت خود را حفظ کرده اند و مقاومتی بی نظیر در طول این ۵ سال از خود نشان دادند و نبردی بی نظیری را در تاریخ جهان به نام خود ثبت کردند در حقیقت جنگ میان یمن و عربستان دستاوردی جز مقاومت یمن و ضعف مثال زدنی عربستان در این ایام نداشت.
 
منبع:دانشجو