هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 9 فروردين 1399
ساعت 05:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 5 بهمن 1398 ساعت 10:22
شنبه 5 بهمن 1398 09:59 ساعت
2020-1-25 10:22:10
شناسه خبر : 333551
به گزارش رجانیوز، حسین کمالی، فعال چپ و دبیر حزب کار به تازگی در بخشی از یک مصاحبه که سایت اعتمادآنلاین آنرا منتشر کرد، در اشاره به ردّ صلاحیت چهره‌های پیر و مسئله‌دار گفته است: از نظر من این رد صلاحیت‌ها با این شیوه‌ای که در حال انجام است، نمی‌تواند منطقی باشد. ردّ صلاحیت‌ها باید به‌ وسیله دادگاه صالح انجام شود نه به‌ وسیله شورای نگهبان؛ یعنی اگر کسانی از سوی دادگاه صالح از حقوق سیاسی اجتماعی محروم شده باشند، نباید بتوانند در انتخابات شرکت کنند، اما اگر دادگاه صالح راجع به آنها نظر نداده باشد، همه آحاد جامعه می‌توانند خود را در معرض آرای دیگران قرار دهند.
 
او همچنین اظهار می‌کند: این محدودیت‌ها نه برای بهبود شرایط و رونق انتخابات بلکه برای نیامدن دیگران است. به نظر من رویه‌ای که امروز شورای نگهبان پیش گرفته به نفع نظام، انقلاب و کشور نیست. در حقیقت باید یک نوع همدلی را در جامعه رواج دهند و از این کارها دست بردارند.
 
*ما ضمن اینکه قضاوت درباره این اظهارات کمالی را بر عهده مخاطبان محترم وامی‌گذریم اما بر این نکته هم تأکید می‌کنیم که تخریب و "تضعیف شورای محترم نگهبان" عواقب شدیدی برای کشور و مردم دارد.
 
عواقبی که البته رجال اصلاح‌طلب در نسخه‌های ستادی خود بر همان‌ها تأکید دارند و گویا ویرانگی را بیشتر از آبادی می‌پسندند...
 
منبع: مشرق