هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 7 فروردين 1399
ساعت 20:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 5 بهمن 1398 ساعت 10:16
شنبه 5 بهمن 1398 09:59 ساعت
2020-1-25 10:16:28
شناسه خبر : 333548
وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: می‌توان پنج‌شنبه‌ها کلاس درس دایر کرد، در این صورت 32 روز به ساعات آموزش افزوده می‌شود.
وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: می‌توان پنج‌شنبه‌ها کلاس درس دایر کرد، در این صورت 32 روز به ساعات آموزش افزوده می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، علیرضا علی‌احمدی وزیر اسبق آموزش و پرورش در برنامه پرسشگر با بیان اشکالات ساختاری فراوانی در آموزش و پرورش کشور داریم که ناهماهنگی‌هایی را در پی دارد، اظهار کرد: یک علت مداخلات غیرتخصصی در آموزش و پرورش، به خود مسؤولین آموزش و پرورش برمیگردد. مداخلات در زمان بنده هم وجود داشت ولی با قاطعیت ایستادم و اجازه ندادم حتی یک نفر معلم به تهران منتقل شود؛ یک نماینده مجلس درخواست انتقال همسرش را داشت که در مقابلش ایستادیم و وی علیه ما استیضاح را کلید زد که به نتیجه‌ای هم نرسید.
 
وی افزود: در تمام این مدت یک نفر به سفارش مجلس و یا دستگاه‌های دیگر استخدام نکردم و بازنشستگی 175 هزار نفر صورت گرفت. منتها بعد از اینکه رفتیم برخی افراد کشتی آموزش و پرورش را به گل نشاندند.
 
وزیر اسبق آموزش و پرورش با بیان اینکه به عنوان مثال امکانات آموزش و پرورش درگیر انتخابات است اما هزینه آن را پرداخت نمی‌کنند، گفت: دستگاه‌ها به آموزش و پرورش فشار می‌آورند اما باید محکم باشد. متاسفانه فرهنگ لابی و بده بستان هم وجود دارد و اگر مسؤولی بخواهد بماند باید در مواردی بده بستان داشته باشد. نمایندگان مجلس کار آموزش و پرورش را مختل می‌کنند و فرمان آموزش و پرورش را در استان‌ها به دست می‌گیرند و تا تغییر مدیر مدرسه هم مداخله می‌کنند.
 
علی‌احمدی با بیان اینکه آموزش و پرورش سالیانی است که از دست رفته است، گفت: تنها بحث کمیت مطرح نیست بلکه کیفیت هم باید مورد توجه باشد. فرزندان ما بیشتر در فضای مجازی حضوردارند و حضورشان در مدرسه باکیفیت نیست. چه سهمی از مستخدمین آموزش و پرورش در 40 سال گذشته از طریق مجاری رسمی تربیت معلم و چه سهمی از دیگر طرق وارد آموزش و پرورش شده اند‌؟ وقتی مربیان نهضت سوادآموزی که تخصص آموزش بزرگسالان را دارند جذب آموزش و پرورش شده و به دوره ابتدایی می روند چه اتفاقی میفتد‌؟
 
وزیر اسبق آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه تقویم آموزشی قطعا نیازمند اصلاح است اظهار کرد: علی‌رغم محدودیت های قانونی باز هم آموزش و پرورش می‌تواند تصمیماتی اتخاذ کند.نگاه منفعلی در اغلب زمینه ها از جمله آموزش و پرورش داریم. از 10 سال قبل به این سو و از سال 90 تا کنون از 164 روز ناسالم در یک سال در تهران تا 42 روز ناسالم در سال دیگر داشته ‌یم. باید راهکار بیابیم. به عنوان مثال می‌توان 5شنبه ها کلاس درس دایر کرد، در این صورت 32 روز به ساعات آموزش افزوده می‌شود.
 
وی ادامه داد: یا می‌توان بسته آموزشی تولید و از طریق شبکه رشد و مجاری چندرسانه ای در اختیار دانش آموزان قرار دهیم. اگر مدرسه دوشیفته نیست می‌توان کلاس برگزار کرد و یا سیستم دو ترمی را سه ثلثه کرد. در اینصورت می توان برنامه را طوری تنظیم کرد که تعطیلی روزهای آلودگی هوا در بین دوثلث قرار بگیرد.
 
علی‌احمدی با بیان اینکه درست است که مجلس در راس امور هست، ولی در برخی موارد پایش را از گلیمش فراتر میگذارد و متاسفانه آموزش و پرورش را با برخی مصوبات بیچاره کرده است، گفت: آموزش و پرورش بنگاه کاریابی نیست. درباره تغییر تقویم آموزشی نیز باید بگویم که خود اموزش و پرورش دارد کوتاهی می کند.