98/11/2 - 16:13 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 333471
یکی از وظایف آموزشگاه های وابسته به سازمان فنی و حرفه ای کشور، آموزش حضوری، الکترونیکی و تلفیقی در سطح مقدماتی برای علاقمندان و آموزش در سطح پیشرفته برای شاغلین و فعالان در حوزه آرایش و پیرایش می باشد.
یکی از وظایف آموزشگاه های وابسته به سازمان فنی و حرفه ای کشور، آموزش حضوری، الکترونیکی و تلفیقی در سطح مقدماتی برای علاقمندان و آموزش در سطح پیشرفته برای شاغلین و فعالان در حوزه آرایش و پیرایش می باشد.

شرکت در دوره های آموزشگاه آرایشگری مردانه که تحت نظارت و تایید سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می گردد یکی از سریع ترین و کامل ترین مسیرها در برای یادگیری این شغل می باشد. این حرفه یکی از مشاغل زودبازده و بین المللی می باشد که در اکثر کشورهای جهان مورد استقبال قرار گرفته و از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

 دریافت مدرک بین المللی، دروس آموزشی استاندارد و به روز شده، آموزش کاملا عملی و ... از مزایای شرکت در این دوره ها می باشد.

کلاس های آموزش پیرایش مردانه به دو بخش تئوری و عملی تقسیم می شوند. در بخش تئوری، هنرآموز با مباحثی چون شناخت انواع ابزار آرایشگری، نحوه اجرای تکنیک های آرایشگری مردانه، انواع مدل مو مردانه و … آشنا خواهد شد که چکیده تمامی این مباحث در جزوه پیرایش مردانه درجه 2 ارائه می گردد.

 

 

 

تکنیک های آرایشگری مردانه

 

برای کوتاه کردن موی مردانه، به طور کل سه تکنیک مورد استفاده قرار می گیرد، نخستین تکنیک یکنواخت زنی یا ممتد می باشد؛ این تکنیک توسط قیچی آرایشگری و شانه انجام شده و عموما برای محو کردن خطوطی دور سر که توسط ماشین ایجاد شده، استفاده می شود.

 

لاانگشتی: این تکنیک در قسمت روی سر و در موهایی با طول نسبتا بلند کاربرد دارد، در اجرای این تکنیک مو در دسته های کوچک توسط شانه به لای انگشتان هدایت شده و توسط قیچی کوتاه می شود.

تکنیک قطعه زنی یا لایه لایه: در برخی از قسمت های سر اجرای تکنیک لاانگشتی کمی دشوار می شود، لذا در این بخش ها می توانیم از تکنیک قطعه زنی هنگام کوتاه کردن مو استفاده نماییم که موجب تسهیل و سرعت بخشیدن در فرآیند کوتاه کردن موی آقایان می شود.

علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر میتوانند : فنون آرایشگری مردانه را مطالعه کنند

دوره های آموزش فنی حرفه ای آرایشگری مردانه (پیرایش مردانه درجه 1 و 2 ، متعادل سازی چهره مردانه و …) به صورت جامع و کامل تالیف شده است. افراد علاقمند به یادگیری شغل آرایشگری مردانه با شرکت در این دوره ها مهارت لازم برای اجرای تکنیک های آرایشگری مردانه را کسب می کنند، سطح مهارت هنرآموز و کیفیت اجرای تکنیک های آرایشگری به استعداد، تمرین و ممارست وی بستگی دارد.

در دوره های آموزش آرایشگری مردانه از مبتدی، شخص علاقمند پس از آشنایی کامل با انواع ابزار آرایشگری به اجرای تکنیک های اصلاح موی مردانه می پردازد و پس از کسب مهارت لازم در اجرای تکنیک ها با مدل های موی مردانه آشنا شده و با نظارت مربی شروع به اصلاح موی مردانه و براشینگ مو می نماید.