هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 18 تير 1399
ساعت 09:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 2 بهمن 1398 ساعت 14:08
چهارشنبه 2 بهمن 1398 13:52 ساعت
2020-1-22 14:08:51
شناسه خبر : 333469
یکم؛ «[ما] به نام اصول اخلاق بشری و با آگاهی کامل از محدودیت‌ها و لازمه‌های یک جنگ، از دولت خود و تصمیم جامعه خود در خصوص توسل به زور علیه این افراد[تروریست‌ها]حمایت می‌کنیم. ما برای دفاع از خود می‌جنگیم اما در ضمن معتقدیم برای دفاع از اصول حقوق افراد و تعالی بشر مبارزه می‌کنیم؛ امید داریم این جنگ با نابودی شیطان و استقرار اعدالت به پایان برسد.» 
این‌ها را سعید قاسمی نگفته، نامه ۶۰ تن از صاحب‌نظران و روشنفکران امریکایی به بوش است. نامه‌ی روشنفکران کشوری، که روشنفکران وطنی آن‌را غیر ایدئولوژیک‌ترین تمدن تاریخ می‌دانند! 
دوم؛ نیکسون در کتاب ۱۹۹۹ پیروزی بدون جنگ می‌گوید برای ما تهدید ایران انقلابی بسیار خطرناک‌تر از تهدید کمونیست‌های شورویست؛ فکر می‌کنید‌چرا؟ 
واضح است؛ چون هیچ اشتراک منافعی بین اسلام و طاغوت وجود ندارد و امریکا برای سفت کردن جای پایش در قلب زمین مجبور است خودش را برای جنگ با اسلام خمینی آماده کند.باید گفت: میان اسلام و کفر جنگ اجتناب ناپذیر است.
نکته مهم اما نوع مواجهه روشنفکران وطنی با مسئله جنگ است! چرا روشنفکران و صاحب‌نظران امریکایی ترسی از جنگ ندارند و آن را حتی برای استقرار نظم نوین جهانی لازم هم می‌دانند؟ و چرا روشنفکران وطنی از جنگ واهمه دارند؟ 
یک قسمت آن به باورهایی برمی‌گردد که سال‌هاست در هوایش نفس کشیده‌اند. باورهایی که تافلر در موج سوم معتقد است به دانشجویان جهان سومی خورانده شده.
یک قسمت آن اما واقعا خود «ترس» است! 
روشنفکران وطنی ترسو هستند! داده‌های ذهنی آن‌ها فردای بعد از جنگ را تصور نمی‌کند. برای همین هم همیشه مخالف جنگ هستند.
سوم؛ درست بعد از حمله امریکا به عراق بود که ۱۲۷ نفر از روشنفکران وطنی نامه‌ای نوشتند به رهبری و عنوان کردند اگر قرار است جام زهری نوشیده شود همین حالا وقتش شده! آن‌ها از حمله امریکا به ایران واهمه داشتند. 
رهبری اما در جواب قاسم سلیمانی را تقویت کرد و زیر پر و بال گفتمان شجاعت انقلابی را گرفت. سال‌ها از آن زمان گذشت: امریکا به ایران حمله نکرد که بماند، در همه‌ی جنگ‌های نیابتی‌اش با ایران شکست هم خورد. 
قاسم سلیمانی نماد نترسیدن از استکبار بود و نمونه‌ی صادقی بر منش درست رهبری در مواجه با استکبار. 
حالا اما روشنفکران دوباره دارند مردم را از جنگ می‌ترسانند؛ آن‌ها نقطه مقابل قاسم سلیمانی هستند. حالا شما خودت عقلت را قاضی کن، «نترسیدن» قاسم سلیمانی بیشتر برای ایران ضرر آفرین بوده یا «ترسیدن» روشنفکران وطنی؟ کسانی که امضای آن‌ها زیر ننگین‌ترین عهدنامه‌های تاریخ جا خوش کرده؟