98/11/1 - 16:03 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 333455

امروزه خرید ویلا در شمال و در شهر نوشهر مرکز توجه سرمایه گذاران حوزه املاک قرار گرفته است. کمبود بارش باران و خشکسالی در اکثر شهرها و مناطق کشور سبب شده تقاضا برای خرید ویلا در نوشهر و شهرهای همجوارش روند صعودی به خود بگیرد و تقاضا برای خرید ویلا افزایش یابد. اما اگر در زمینه دچار خطا و اشتباهی شوند، ضرر و زیان جبران ناپذیری دامنشان را خواهد گرفت. بنابراین باید تمام تلاشمان را بکنیم که دچار اشتباه و خطا نشویم. به این بهانه در این مقاله به معرفی و تشریح برخی از مهم ترین نکات هنگام خرید ویلا در نوشهر خواهیم پرداخت.

 

1-اولین نکته برای خرید ویلا، بررسی اهداف و نیازها می باشد. هدف بیشتر افراد از خرید ویلا در شمال، داشتن سرپناه و مکان برای روزهایی است که به شمال سفر می کنند. به همین خاطر در بیشتر موقع بدون اینکه دیگر جوانب را بسنجند، بی گدار به آب می زنند و اشتباهات جبران ناپذیری را انجام می دهند. بنابراین پس از تعیین بودجه مورد نظر برای خرید ویلا، باید مشخص کنید چه نوع ویلایی نیازتان را برطرف می کند؟ ویلایی که در دل طبیعت و در منطقه ای آرام قرار دارد و یا ویلایی که به شهر نزدیک است؟ بسیاری از ویلاهایی که در نوشهر ساخته می شوند، در حومه شهر قرار دارند. به همین خاطر شما باید به امنیت منطقه برای روزهایی که در ویلا نیستید، بومی و غیر بومی بودن منطقه، فاصله ویلا تا بیمارستان، نزدیکی به مراکز خرید و فروشگاه ها، نزدیکی به رستوران ها و سایر مراکز خدماتی و رفاهی توجه داشته باشید.

 

2-قیمت ویلا در نوشهر، از دیگر مواردی است که باید آگاهانه آن را بررسی کنیم. در حال حاضر که تقاضا برای خرید ویلا افزایش یافته و در مقابل عرضه ویلا کمتر شده، خرید ویلاهایی با قیمت غیر واقعی (چه کمتر از قیمت واقعی و چه بیشتر) توصیه نمی شود. بهتر است قبل از خرید، درباره وضعیت قیمت ویلای این مناطق اطلاعاتی صحیح کسب کنید، مدارک و اسناد مربوط به ویلا را بررسی کنید. چرا که بسیاری از ویلاهایی که در این منطقه با قیمت ارزان تر به فروش می رسند، به لحاظ قانونی دچار مشکل می باشند. بنابراین لازم است پیش از خرید ویلا، جواز ساخت و سند ویلا را بررسی کنید و از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین از هزینه های پنهان ویلا نیز باخبر شوید. گاها یک ویلا را صرفا از روی تبلیغاتی که برای آن شده، خریداری می کنیم اما پس از خرید کم کم متوجه عیب و نقص ویلا می شویم. مشکلات زیر ساختی، نشت سقف، قدیمی بودن شیرآلات سرویس بهداشتی، قدیمی بودن سایر تاسیسات ویلا جز هزینه هایی است که بعد از خرید ویلا متوجه آن خواهید شد. برای جلوگیری از هزینه های این چنین لازم است با یک فرد با تجربه به بازدید ویلا بروید.

 

3- بودجه و معیارهای ما برای خرید ویلا در نوشهر باید همخوانی داشته باشند. همه ما زمانی به دنبال خرید زمین و یا خرید ویلا در رویان هستیم، دلمان می خواهد در بهترین نقطه نوشهر ملک خریداری کنیم و یا اینکه ویلایمان دارای ظاهری عالی و همراه با امکانات رفاهی کامل باشد. اما باید به بودجه ای که برای خرید ویلا اختصاص داده ایم نیز توجه داشته باشیم. ویلاهایی که درای امکاناتی همچون استخر، جکوزی و ... می باشند و معمولا با عنوان ویلای لاکچری به فروش می رسند، دارایی قیمتی به مراتب بالاتر از دیگر ویلاها می باشند.

 

4-هرگز از روی ظاهر ویلا اقدام به خرید ویلا نکنید. گاهی با دیدن ظاهر ویلا چنان جذب آن می شویم که از موارد مهم دیگر همچون متریال و مصالح مصرفی برای ساخت ویلا، سازه ویلا، محلی که ویلا در آن قرار دارد، حیاط ویلا، خیابان های شلوغ اطراف ویلا و ... غافل می شویم. بنابراین لازم است به مواردی مانند موارد فوق که غیر قابل تغییر می باشند، بیشتر توجه کنیم.

 

5-حتما با یک مشاور املاک با تجربه مشورت کنید. بسیاری از افراد که اقدام به خرید ملک در شمال می کنند با کاربری زمین ها آشنایی ندارند و همین امر باعث می شود دچار ضرر و زیان در معامله شوند. همچنین بسیاری از ویلاها و زمین هایی که در این مناطق به فروش می رسند، فاقد سند می باشند. بنابراین مشورت با یک مشاور املاک با تجربه امری ضروری است. گروه مشاورین املاک سیوان با تجربه چندین ساله در حوزه خرید و فروش املاک در شمال، آماده ارائه مشاوره تخصصی به شما خریداران محترم می باشد.