هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 11 فروردين 1399
ساعت 10:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 30 دى 1398 ساعت 12:16
دوشنبه 30 دى 1398 12:08 ساعت
2020-1-20 12:16:16
شناسه خبر : 333375
رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: وقتی که اینستکس قرار بود فعال شود وزیر خارجه ما در تلویزیون اعلام کرد که پول‌شویی در کشور یک واقعیت است که این حرف بسیار ناشیانه بود.
رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: وقتی که اینستکس قرار بود فعال شود وزیر خارجه ما در تلویزیون اعلام کرد که پول‌شویی در کشور یک واقعیت است که این حرف بسیار ناشیانه بود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس،حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز (دوشنبه 30 دی) مجلس شورای اسلامی و در جریان سوال ملی خود از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه درباره علت بیان مطالب بی‌اساس و هزینه‌ساز که در تضاد با منافع ملی از جمله توانایی آمریکا در از کار انداختن سیستم دفاعی کشورمان از طریق انداختن بمب و ایراد اتهام پولشویی به نظام گفت: آیا سهم ما از برجام اینستکس بود یا عادی‌سازی همه روابط اقتصادی با دنیا؟
 
وی افزود: اینستکس ما را به عنوان را به مهجور تلقی می‌کند به طوری که سهم فروش نفت‌مان را به اروپایی‌ها به یک صندوق واریز کرده و ما برای واردات کالا از اتحادیه اروپا از آن صندوق برداشت کنیم.
 
وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران مهجور نیست.
 
وی تصریح کرد: اینستکس آرزو است و اجرایی هم نشده است.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت:‌ زمانی که قرار بود اینستکس فعال شود وزیر خارجه مقابل تلویزیون آمده و می‌گوید پولشویی در کشور یک واقعیت است.
 
وی گفت:‌ اگر آدم ناشی این حرف را می‌زد که آمریکا با دو بمب می‌تواند کل کشور ما را مختل کند می‌توانستیم آن را رفع رجوع کنیم.
 
ذوالنوری گفت:‌آقای ظریف جوانی‌اش را در دیپلماسی گذرانده است اما اگر آدم ناآشنا با بین‌الملل این حرف را می‌زد می‌توانستیم از کنار آن به راحتی بگذریم ظریف و کسانی که حقوق بین‌الملل خوانده‌اند می‌دانند که رهبر، نخست‌وزیر و رئیس‌جمهور و وزیر خارجه حرف‌شان در دنیا سندیت دارد.
 
وی گفت:‌ اگر وزیر کشور و وزیر نفت بحث پولشویی را می‌گویند در محاکم دنیا نمی‌توانستند به آن استناد کنند اما به اظهارات وزیر خارجه می‌توانند استناد کنند.