هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 26 اسفند 1398
ساعت 21:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 30 دى 1398 ساعت 11:42
دوشنبه 30 دى 1398 11:34 ساعت
2020-1-20 11:42:23
شناسه خبر : 333363
منابع عراقی از مخالفت عشایر الانبار با طرح‌های تجزیه‌طلبانه و احتمال تحریم چند مقام عراقی از سوی آمریکا در ادامه حمایت‌های واشنگتن از عناصر نفوذی و مخرب و برهم زنندگان امنیت و ثبات خبر دادند.
منابع عراقی از مخالفت عشایر الانبار با طرح‌های تجزیه‌طلبانه و احتمال تحریم چند مقام عراقی از سوی آمریکا در ادامه حمایت‌های واشنگتن از عناصر نفوذی و مخرب و برهم زنندگان امنیت و ثبات خبر دادند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از منابع عراقی، شیوخ عشایر از استان های مرکزی ، جنوبی و غربی کنفرانسی را در الانبار با عنوان«یک عراق واحد و مخالفت با اشغال و تجزیه» برگزار کردند
 
شیخ سفیان العیثاوی از سران شیوخ و  عشایر الانبار گفت : توطئه ای علیه استان های جنوبی در حال انجام است تا آنها را همانگونه که الانبار را خراب کردند آنها را نابود کنند.
 
شیخ سفیان العیثاوی تاکید کرد: نمی توان اجازه داد نیروهای خارجی پس از تصمیم پارلمان در عراق بمانند.
 
عبدالمهدی بهای 5 تصمیم شجاعانه در برابر آمریکا را پرداخت کرد
 
صادق الحسینی از رهبران سازمان بدر با تمجید از مواضع عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق گفت : عادل عبدالمهدی بهای پنج تصمیم شجاعانه را پرداخت کرده است که شامل : ایستادگی در برابر فشارهای آمریکا علیه حشد شعبی، محکوم کردن تجاوزات جنایتکارانه به حشد شعبی، رفتن به سمت توافق با چین، نشان دادن چراغ سبز بازگشایی معبر البوکمال با سوریه و عدم قطع روابط اقتصادی با ایران است.
 
وی تصریح کرد آمریکا حاضر است با توطئه های مختلف عراق را به آتش بکشد تا به یک هدف برسد که همان ناکام گذاشتن توافق تجاری بین عراق و چین است. چرا که خطری برای امپراطوری اقتصادی آمریکا به حساب می آید.
 
آمریکا در اندیشه تحریم برخی شخصیت‌های عراقی
 
منابع عراقی خبرداده اند: «دیوید شینگر»، معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا در امور خاور نزدیک، اعلام کرد که واشنگتن در حال تهیه فهرست جدید تحریم مقامات سیاسی عراق در دولت فعلی و سایر مقامات خارج از دولت است. نوری المالکی، فالح الفیاض و هادی العامری در فهرست تحریم‌ها خواهند بود.