هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 12 فروردين 1399
ساعت 11:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 29 دى 1398 ساعت 14:40
يكشنبه 29 دى 1398 14:33 ساعت
2020-1-19 14:40:51
شناسه خبر : 333337
رئیس سازمات بازرسی کل کشور با بیان اینکه مچ سوءاستفاده‌کنندگان را از بیت‌المال ‌قطع می‌کنیم، گفت: اینکه می‌گویند سازمان بازرسی جسارت را از تصمیم‌گیران سلب می‌کند قبول نداریم.
رئیس سازمات بازرسی کل کشور با بیان اینکه مچ سوءاستفاده‌کنندگان را از بیت‌المال ‌قطع می‌کنیم، گفت: اینکه می‌گویند سازمان بازرسی جسارت را از تصمیم‌گیران سلب می‌کند قبول نداریم.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسن درویشیان در آیین تکریم و معارفه بازرس کل قدیم و جدید کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: با اقدام‌های انقلابی و جهادی آیت‌الله رئیسی در قوه قضائیه شاهد ایجاد امید در جامعه هستیم.
 
وی با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی نسبت به پاس داشتن و ارتقای این امید تاکید دارند، عنوان کرد: ایشان دغدغه اینکه این امید به یاس تبدیل نشود را دارند و حتی تا ساعت 12 شب در محل کار خود مشغول هستند.
 
درویشیان با تاکید بر اینکه این روحیه جهادی و انقلابی باید در ارکان مختلف نظام اجرا شود، ابراز کرد: یکی از ویژگی‌های حکمرانی خوب و مدیریت مطلوب بویژه در نظام اسلامی مسئله نظارت است.
 
وی تصریح کرد: نظارت لزوما به معنای نظارت بیرونی نیست و باید به نظارت‌های درون دستگاهی بیشتر توجه شود و یکی از رویکردها در دوره جدید مطالبه از مسئولان برای نظارت بر مجموعه با هدف پیشگیری است.
 
درویشیان خاطرنشان کرد: مدیران باید به نظارت به عنوان یک وظیفه قانونی و شرعی نسبت به زیر مجموعه خود حساس باشد و این موضوع به معنای بی اعتمادی نیست بلکه تدوام همان اعتماد روز انتصاب و هدایت است.
 
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی ما پیشگیری بوده و دنبال مچ‌گیری نیستیم ‌بلکه دستگیری می‌کنیم، افزود: اما در صورت سوء استفاده پیگیری می‌کنیم آن مچ را از بیت‌المال و منافع عمومی مردم قطع کنیم.
 
درویشیان بیان کرد: اینکه می‌گویند سازمان بازرسی جسارت را از تصمیم‌گیران سلب می‌کند قبول نداریم و بلکه همکاران خود را به همکاری و مساعت در مواردی که سوء جریان نبوده و بلکه تخلف شکلی بوده و با تذکر برطرف می‌شود، توصیه کرده‌ایم.
 
وی یکی از اولویت‌های سازمان بازرسی را صیانت از نیروی انسانی دانست و ادامه داد: نباید تحریم دستاویز و وسیله‌ای برای سوء استفاده کنندگان و فرصت طلبان باشد.
 
درویشیان خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات از ساختارها و بسترهای فسادزا بوده که با کمک دولت، مجلس و دیگر نهادها باید شناسایی و برای اصلاح پیگیری شود که در این راستا از روز اول حضور در سازمان بازرسی پیگیر راه اندازی سامانه‌های الکترونیک در دستگاه‌های اجرایی بوده‌ام.
 
وی یکی از مهمت‌رین دلایل زمین خواری و فساد در حوزه اراضی کشور را عدم اجرای کامل قانون حد نگاری عنوان کرد و گفت: در این زمینه تاکنون 25 درصد اجرایی شده و باید تمام املاک کشور باید قانون حدنگاری را اجرا کنند.
 
درویشیان آگاهی‌بخشی مدیران و کارشناسان را ضروری دانست و ادامه داد: یک کارمند دولت نمی‌تواتد عضو هیئت مدیره شرکت‌های خصوصی باشد و از طرفیت‌های مردمی و بازرسان افتخاری در انجام ماموریت‌های نظارتی استفاده می‌کنیم.
 
وی تاکید کرد: در قوه قضائیه گفتمان ضد فساد راه افتاده و به شدت ادامه دارد و اجازه دسترسی به بیت‌المال نمی‌دهیم و در کنار آن مدیران پاک دست و شجاع حمایت می‌کنیم.