هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 15 فروردين 1399
ساعت 22:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 29 دى 1398 ساعت 12:57
يكشنبه 29 دى 1398 12:26 ساعت
2020-1-19 12:57:16
شناسه خبر : 333314
سوریه در دو نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت بر ادامه مبارزه با تروریسم تأکید کرد.
سوریه در دو نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت بر ادامه مبارزه با تروریسم تأکید کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری سوریه(سانا)، وزارت خارجه سوریه در نامه‌های خود به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت، اعلام کرد: کشورهای حامی تروریسم هر زمان که ارتش سوریه پیشروی می‌کند کمپین‌های تبلیغاتی را به راه می‌اندازند تا نگاه‌ها را از اقدامات تروریست‌ها منحرف کنند. این کشورها ارزشی برای زندگی غیرنظامیان قائل نیستند بلکه به دنبال سرمایه‌گذاری در تروریسم هستند و ده‌ها میلیارد دلار برای حمایت از تروریسم هزینه کرده‌اند.
 
وزارت خارجه سوریه با اشاره به رنج‌های غیرنظامیان در نتیجه اقدامات گروه‌های تروریستی در 9 سال گذشته، یادآور شد: این تروریست‌ها در مسیر کشتار، خرابی و ویرانی حرکت و از غیرنظامیان در مناطق تحت کنترل خود به عنوان سپر انسانی استفاده کرده‌اند و بیمارستان‌ها و مدارس را به مراکز نظامی تبدیل کرده و مناطق مسکونی را با خمپاره و راکت هدف قرار می‌دهند.
 
دمشق در این نامه تأکید کرد، گروه‌های تروریستی مسلح در حومه غربی استان حلب و مناطق دیگر در ادامه جنایات خود ضد غیرنظامیان، حملات خمپاره‌ای و موشکی خود به محلات امن و پرجمعیت را در شهرهای حلب و ادلب و لاذقیه تشدید کردند و در نتیجه آن، ده‌ها غیرنظامی از جمله زنان و کودکان شهید و مجروح شده‌اند.