هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 28 اسفند 1398
ساعت 03:40
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 29 دى 1398 ساعت 10:25
يكشنبه 29 دى 1398 10:20 ساعت
2020-1-19 10:25:18
شناسه خبر : 333286
نماینده نجف‌آباد در مجلس گفت: قانون نظارت بر رفتار نمایندگان دارای اشکالات و ضعف‌هایی است و برای رفع ایرادات و اصلاح این قانون در مجلس طرحی را تهیه و تدوین خواهیم کرد.
نماینده نجف‌آباد در مجلس گفت: قانون نظارت بر رفتار نمایندگان دارای اشکالات و ضعف‌هایی است و برای رفع ایرادات و اصلاح این قانون در مجلس طرحی را تهیه و تدوین خواهیم کرد.
 
نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به موضوع بررسی صلاحیت‌ نمایندگان مجلس فعلی و داوطلبان انتخابات مجلس آینده در شورای نگهبان گفت: ما در حوزه نظارت بر رفتار نمایندگان و قانون مصوب‌شده در این باره دارای ضعف‌ها و اشکالاتی هستیم و لازم است طرحی درباره اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس تهیه و تصویب شود که ما این طرح را تدوین خواهیم کرد.
 
وی افزود: ما دارای یک ضعف قانونی جدی هستیم که هر کسی می‌تواند در انتخابات ثبت‌نام کند در حالی که در بسیاری از کشورهای جهان این‌گونه نیست. در اکثر کشورها به این شکل است که کسی که برای انتخابات ثبت‌نام می‌کند باید هزینه ثبت‌نامش را خودش پرداخت کند؛ گاه این هزینه مادی است و گاه معنوی.
 
نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس اظهار داشت: اما متاسفانه در کشور ما افراد فله‌ای برای انتخابات ثبت‌نام می‌کنند، در حالی که می‌دانند رد صلاحیت می‌شوند اما این ثبت‌نام را انجام می‌دهند و چون علت رد صلاحیت‌شان به صورت کتبی به آنها ابلاغ می‌شود شروع با فضاسازی رسانه‌ای علیه شورای نگهبان و نظام می‌کنند.
 
ابوترابی خاطرنشان کرد: باید وقتی افراد ثبت‌نام می‌کنند تمام پرونده‌های آنها در منظر عموم گذاشته شود تا این گونه فضاسازی‌ها علیه شورای نگهبان و نظام انجام نشود.
 
وی افزود: در بعضی از کشورها هزینه انتخابات از کسی که داوطلب است به هنگام ثبت‌نام در انتخابات اخذ و در یک حساب مشخص واریز می‌شود و اگر فرد داوطلب از 5 درصد آرا کمتر رای بیاورد، پول ذکرشده به نفع دولت مصادره می‌شود. این هم متاسفانه در کشور ما پیاده نمی‌شود.
 
نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس در پایان گفت: در کشور ما فله‌ای ثبت‌نام می‌کنند و متعاقبا فله‌ای هم رد صلاحیت می‌شوند و بعد هم برای نظام هزینه ایجاد می‌کنند.
 
منبع:فارس