هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 27 اسفند 1398
ساعت 14:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 29 دى 1398 ساعت 10:17
يكشنبه 29 دى 1398 10:00 ساعت
2020-1-19 10:17:28
شناسه خبر : 333282
وزیر ارتباطات گفت: با تلاش دانشمندان جوان ایرانی ماهواره‌های ظفر ۱ و ۲ امروز راهی پایگاه فضایی می شوند تا فرآیند قرار گرفتن آنها در مدار طی شود.
وزیر ارتباطات گفت: با تلاش دانشمندان جوان ایرانی ماهواره‌های ظفر ۱ و ۲ امروز راهی پایگاه فضایی می شوند تا فرآیند قرار گرفتن آنها در مدار طی شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت: صبح برفی شما بخیر! با تلاش دانشمندان جوان ایرانی ماهواره‌های ظفر یک و دو که تست‌های موفق خود را پشت سر گذاشته‌اند امروز راهی پایگاه فضایی می‌شوند تا به زودی فرآیند قرار گرفتن آنها در مدار طی شود.
 
وی با درج هشتگ آینده روشن گفت: این ماهواره و ماهواره بر هر دو یک گام تحقیقاتی مهم هستند.
 
وزیر ارتباطات همچنین در اینستاگرام نوشت: دو نسخه از ماهواره ظفر با دستان پرتوان دانشمندان جوان ایرانی ساخته شده و تکنولوژی آن در برابر سایر ماهواره‌هایی که تاکنون ساخته بودیم بالاتر است.
 
وی تاکید کرد: این ماهواره هم توان مخابراتی و هم توان تصویربرداری و جمع آوری سیگنال‌های فضایی را دارد.
 
جهرمی گفت: ماهواره ظفر امروز به پایگاه فضایی منتقل می‌شود و ماهواره بر «سیمرغ ایرانی» هم تکنولوژی پیچیده‌ای دارد که کارهای آن به اتمام رسیده است.
 
وی گفت: شخصاً به موفقیت جمعی در این تلاش امیدوارم، همه تلاش‌ها انجام شده و حتماً دعاهای شما در موفقیت این کار مؤثر بوده و به ما انرژی می‌دهد.
 
به گزارش مهر، مراسم تحویل رسمی ماهواره ظفر از سوی دانشگاه علم و صنعت صبح امروز یکشنبه با حضور مقامات سه وزارتخانه ارتباطات، وزارت دفاع و وزارت علوم در مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه علوم و صنعت در حال برگزاری است.