هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 فروردين 1399
ساعت 07:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 26 دى 1398 ساعت 13:50
پنجشنبه 26 دى 1398 13:34 ساعت
2020-1-16 13:50:02
شناسه خبر : 333191
رئیس مجلس خبرگان با اشاره به شهادت سپهبدشهید سلیمانی تصریح کرد: این شهادت داغی به دل ما گذاشت که به این زودی‌ها التیام نمی‌یابد. مردم در ایران، عراق، افغانستان و‌سوریه عزادار شدند.
رئیس مجلس خبرگان با اشاره به شهادت سپهبدشهید سلیمانی تصریح کرد: این شهادت داغی به دل ما گذاشت که به این زودی‌ها التیام نمی‌یابد. مردم در ایران، عراق، افغانستان و‌سوریه عزادار شدند.
 
به گزارش رجانیوز، آیت‌الله احمد جنتی صبح امروز در هفتمین جلسه مشترک هیئت رئیسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان، گفت: امروز ۲۶ دی ماه، روز فرار شاه از کشور است که همراه او همه قدرت‌های استکباری نیز از این کشور خارج شدند لذا روز مبارکی بود که سرآغاز تشکیل حکومت اسلامی شد.
 
وی ادامه داد: باید خداوند را بخاطر شکل‌گیری انقلاب اسلامی و نیز رهبری امام راحل و پس از آن مقام معظم رهبری و حمایت مردم از نظام و انقلاب شاکر باشیم.
 
رئیس مجلس خبرگان با اشاره به شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: این شهادت داغی به دل ما گذاشت که به این زودی‌ها التیام نمی‌یابد. مردم در ایران، عراق، افغانستان و‌سوریه عزادار شدند.
 
آیت الله جنتی تاکید کرد: سپهبدشهید سلیمانی مرد شریفی بود که همه غیر از امریکا، اسراییل و داعش او را دوست داشتند و غیر از این‌ها هیچ کس نبود که حرفی نسبت به ایشان داشته باشد. در گذشته این شهید بزرگوار را نمی‌شناختیم و از این پس بیشتر می‌شناسیم.
 
وی اضافه کرد: همانطور که زندگی سپهبد شهید سلیمانی مایه برکت بود، شهادتش نیز مایه برکت شده است و خون این شهید و همرزمانش مانند خون امام حسین (ع) که تا قیامت می‌جوشد، خواهد جوشید و ضد زور و ستم و رزمنده پرور خواهد بود. به جریان مقاومت کمک می‌کند و روحیه ضداستکباری و استبدادی را تقویت کرد.
 
رئیس مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در طول این ۴۰سال هیچگاه چنین نشده بود که مردم با این حضور گسترده در یک مراسم تشییع پیکر شهید، شرکت کنند، این‌شهادت پربرکت در استان‌ها شور و شعف فراوانی آفرید، اما متاسفانه در کرمان تعدادی از هموطنان ما در مراسم تشییع پیکر جان باختند که مایه غصه فراوانی شد.
 
وی گفت: شهادت سپهبد سلیمانی موجب وحدت و تجدید بیعت مردم با آرمان‌های انقلابی شد و موج حرکت ضد اسرائیلی و امریکایی نیز تقویت شد، این خون پاک این کار را کرد و پایگاه نظامی امریکا را موشک باران کرد؛ یکی از برکات خون این شهید می‌تواند پاک شدن منطقه از وجود این اعیان باشد.
 
منبع:میزان