هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 26 دى 1398 ساعت 12:34
پنجشنبه 26 دى 1398 12:12 ساعت
2020-1-16 12:34:17
شناسه خبر : 333182
داده‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا نشان می دهد کسری بودجه ایالات‌متحده در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۱ تریلیون دلار رسیده که این در ۷ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.
داده‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا نشان می دهد کسری بودجه ایالات‌متحده در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۱ تریلیون دلار رسیده که این در ۷ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از راشاتودی، طبق داده‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا کسری بودجه ایالات‌متحده در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۱ تریلیون دلار رسیده که این در ۷ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.
 
شکاف بین هزینه‌های دولت و درآمدهای آن به ۱.۰۲ تریلیون دلار رسید که ۱۷.۱ درصد از سال ۲۰۱۸ بیشتر است. هرچند افزایش کسری بودجه سال گذشته بیش از ۱۰ درصد از افزایش آن در سال ۲۰۱۸ کمتر است و علت آن هم افزایش درآمدهای دولت به واسطه افزایش درآمدهای شرکتی می‌باشد.
 
در سه ماه ابتدایی سال مالی ۲۰۲۰ که از اکتبر آغاز شده است، کسری بودجه آمریکا حدود ۱۲ درصد از دوره زمانی مشابه سال مالی ۲۰۱۹ بیشتر شده و به ۳۵۶.۶ میلیارد دلار رسیده است. طبق داده‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا، در ۳ ماهه اول این شال مالی هم درآمدها و هم هزینه‌های دولتی افزایش یافته است. درآمد دولت ۸۰۶.۵ میلیارد دلار بوده، در حالی که هزینه‌های آن از ۱.۱۶ تریلیون دلار بالاتر رفته است.
 
اگر با همین شتاب ادامه پیدا کند، کسری بودجه آمریکا در سال مالی ۲۰۲۰ هم از ۱ تریلیون دلار فراتر خواهد رفت.
 
پیتر شیف از یوروپاسیفیک کپیتال می‌نویسد: این به معنای کسری بیش از ۱۰۰ میلیارد دلاری در هر ماه است. اگر اقتصاد آمریکا واقعاً وضعیت خوبی داشت، کسری بودجه کمتر و کمتر می‌شد، نه اینکه افزایش پیدا کند.