هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 18 تير 1399
ساعت 16:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 26 دى 1398 ساعت 12:28
پنجشنبه 26 دى 1398 12:12 ساعت
2020-1-16 12:28:44
شناسه خبر : 333181
در ادامه روند بازگرداندن تروریست‌های داعشی به کشورهای متبوعشان، روز گذشته ترکیه سه تروریست را به آلمان فرستاد.
در ادامه روند بازگرداندن تروریست‌های داعشی به کشورهای متبوعشان، روز گذشته ترکیه سه تروریست را به آلمان فرستاد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از آناتولی، وزارت کشور ترکیه روز گذشته اعلام کرد در ادامه روند بازگرداندن تروریست‌ها به کشور متبوعشان سه داعشی به آلمان فرستاده شدند.
 
در بیانیه این وزارتخانه آمده است: «تروریست‌هایی که معلوم شد تبعه آلمان هستند در قالب تلاش‌های گسترده ترکیه برای بازگرداندن عناصر تروریست خارجی به کشورشان اعزام شدند.» در ادامه این بیانیه مطرح شده است که «ترکیه همچنان به بازگرداندن عناصر تروریست خارجی ادامه خواهد داد.»
 
موضوع بازگرداندن عناصر داعشی و خانواده آن‌ها که در سوریه بازداشت شده‌اند بسیار بحث برانگیز شده است. ترکیه استدلال می‌کند که تروریست‌های متولد خارج باید به کشوری که در آن متولد شده‌اند بازگردند و می‌گوید علی‌رغم مقاومتی که چند کشور اروپایی در برابر این مسئله دارند به روند بازگرداندن تروریست‌ها ادامه خواهد داد.
 
در دسامبر سال گذشته، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، گفت تاکنون ۷۵۰۰ تروریست داعشی به کشور متبوعشان بازگردانده شده‌اند و اعلام کرد (در آن زمان) ۱۱۴۹ تروریست دیگر هنوز در زندان‌های ترکیه به سر می‌برند.
 
ترکیه از سال ۲۰۱۳ بار‌ها مورد حمله عناصر گروه تروریستی داعش قرار گرفته است. بنا به نوشته خبرگزاری آناتولی، در مجموع ۳۱۵ نفر از مردم ترکیه بر اثر حملات داعش جان خود را از دست داده‌اند و صد‌ها نفر دیگر زخمی شد‌ه‌اند.