هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 23 اسفند 1398
ساعت 08:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 26 دى 1398 ساعت 12:01
پنجشنبه 26 دى 1398 11:38 ساعت
2020-1-16 12:01:28
شناسه خبر : 333176
دبیرکل گردان‌های سیدالشهدا(ع) عراق با حمایت از فرخوان مقتدی صدر تأکید کرد برگزاری تظاهرات میلیونی «نه به آمریکا» اولین گام برای اخراج نظامیان آمریکایی از عراق است.
دبیرکل گردان‌های سیدالشهدا(ع) عراق با حمایت از فرخوان مقتدی صدر تأکید کرد برگزاری تظاهرات میلیونی «نه به آمریکا» اولین گام برای اخراج نظامیان آمریکایی از عراق است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، بعد از درخواست مقتدی صدر برای برگزاری تظاهرات میلیونی علیه آمریکا، «ابوآلاء الولائی» دبیرکل گردان‌های سیدالشهدا(ع) عراق در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: «در وطن ذوب می‌شویم همان‌گونه که در وجدان‌های‌مان ذوب شده‌ایم.»
 
وی ضمن درخواست «اخراج اشغالگران از خاک، آب و آسمان عراق»، همچنین از ملت عراق خواست از درخواست «مقتدی صدر» رهبر جریان «صدر» برای برگزاری تظاهراتی جهت اخراج اشغالگران حمایت و تمام طیف‌های جامعه عراقی به‌ویژه نیروهای مقاومت در این تظاهرات مشارکت کنند.
 
وی در ادامه نوشت: «اشغالگر غاصب باید بداند که آن (تظاهرات) قطره‌ای از باران است که اگر بیفتد همگی شما را قلع و قمع می‌کند.»
 
این رهبر مقاومت در عراق اضافه کرد: «مرحله بعدی این است که مقابل سفارت شریر آمریکا را ترک نمی‌کنیم؛ بنابراین پند و موعظه را بپذیرید و خارج شوید در غیر این‌صورت شما نسبت به حملات کوبنده و مهندسی‌شده ما آگاه‌تر هستید.»
 
از سوی دیگر، «گردان‌های حزب‌الله» عراق نیز درخواست برگزاری مذاکرات را تأیید کرد و از مردم مبارز و صبور عراق خواست در این حماسه بزرگ شرکت کنند.
 
گردان‌های حزب‌الله عراق به آمریکا درباره «انقلاب یکپارچه مردمی» علیه حضور نیروهای این کشور اشغالگر در عراق هشدار داد و در بیانیه‌ای گفت: «موارد نقض و جنایات از سوی نیروهای متجاوز چندین برابر شده است و گردنکشی آنها در سرزمین مقدسات از طریق افزایش شمارشان و اصرارشان برای به‌چالش کشیدن اراده ملت عراق از طریق مخالفت با تصمیم پارلمان درباره عقب‌نشینی نیروهایش از عراق تشدید شده است. مشخص شده است که آمریکایی‌ها به اراده ملت عراق احترام نمی‌گزارند و هیچ ارزشی به قوانین بین‌المللی قائل نیستند. اظهارات خصمانه آنها ریشه در استکبار آمریکایی و تلاش مأیوسانه آنها برای درهم شکستن اراده عراقی‌ها و گروکشی دارد.»
 
در ادامه این بیانیه آمده است: «حماسه بزرگ مردمی عراق به استکبار نشان خواهد داد که عراقی‌ها از یک پیکرند و به تجزیه آنها دل نبندند و خواهند دید که چگونه عشایر الانبار و موصل با عشایر مرکز و جنوب عراق دوشادوش یکدیگر به مقابله با اشغالگران آمریکایی خواهند رفت.»
 
روز دوشنبه نشستی میان مقتدی صدر و رهبران تعدادی از گروه‌های مقاومت عراق درباره حضور نظامی آمریکا برگزار شد.
 
عراق|درخواست مقتدی صدر برای برگزاری تظاهرات میلیونی علیه اشغالگران آمریکایی
 
مقتدی صدر سه‌شنبه در پیامی در توییتر مردم را به تظاهرات میلیونی علیه آمریکا فراخواند.