هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 19 مرداد 1399
ساعت 16:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 23 دى 1398 ساعت 09:19
دوشنبه 23 دى 1398 08:38 ساعت
2020-1-13 09:19:11
شناسه خبر : 333040
مشاور امنیت ملی کاخ سفید می گوید که مقامات آمریکا از طریق کانالهای متعدد تمایل خود برای از سرگیری گفتگوها را به اطلاع مقامات کره شمالی رسانده اند.
مشاور امنیت ملی کاخ سفید می گوید که مقامات آمریکا از طریق کانالهای متعدد تمایل خود برای از سرگیری گفتگوها را به اطلاع مقامات کره شمالی رسانده اند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، در گفتگویی که روز یکشنبه بر روی وبسایت خبری «آکسیوس» منتشر شد، «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که دولت آمریکا تمایل خود برای از سرگیری گفتگوهای دوجانبه را به اطلاع مقامات کره شمالی رسانده است.
 
وی همچنین گفت اینکه «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی اقدامی هشداردهنده انجام نداده است، یک نشانه «مثبت» تلقی می‌شود.
 
این در حالی است که برخی تحلیل گران می‌گویند که این امر می‌تواند نشانه تمهید و تدارک آزمایش موشک دوربرد از سوی پیونگ یانگ باشد.
 
رابرت اوبراین در این باره گفت که «آمریکا با مقامات کره شمالی تماس گرفته و به آنها اطلاع داده که واشنگتن خواهان ادامه گفتگوها در استکهلم است؛ جایی که آخرین دور مذاکرات اوایل اکتبر در آن برگزار شد».
 
وی همچنین گفت: «ما از طریق کانالهای متعددی به آنها اطلاع دادیم که می‌خواهیم به مسیر پیشین [گفتگوها] بازگردیم».
 
گفتنی است که جمعه گذشته بر اساس اعلام مشاور امنیت ملی کره جنوبی، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، با ارسال نامه‌ای خطاب به «کیم جونگ اون»، تولد رهبر کره شمالی را تبریک گفته است.
 
این نامه در حالی ارسال شد که رابطه کره شمالی و آمریکا به دلیل بی نتیجه ماندن مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای، در تنش به سر می‌برد.