هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 22 اسفند 1398
ساعت 20:28
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 23 دى 1398 ساعت 08:43
دوشنبه 23 دى 1398 08:38 ساعت
2020-1-13 08:43:50
شناسه خبر : 333033
سفیر فلسطین در تهران گفت: از آنجایی که ایران صاحب یک پروژه بزرگ به نام وحدت جهان اسلام است، دشمنانش از او می‌ترسند و توطئه‌هایی را علیه آن از هر طرف سرازیر می‌کنند.
سفیر فلسطین در تهران گفت: از آنجایی که ایران صاحب یک پروژه بزرگ به نام وحدت جهان اسلام است، دشمنانش از او می‌ترسند و توطئه‌هایی را علیه آن از هر طرف سرازیر می‌کنند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «صلاح زواوی» سفیر فلسطین در تهران، روز یکشنبه (22 دی) در کنفرانس مطبوعاتی پنجاه و پنجمین سالگرد آغاز انقلاب مسلحانه فلسطین ضمن عرض تسلیت و اظهارتاسف عمیق از شهادت سردار قاسم سلیمانی، ابومهدی مهندس، همراهان شهدای آنها و همچنین شهدای حادثه هواپیمای اوکراین،گفت: مسئله فلسطین تنها مختص فلسطینیان و مسلمانان نیست بلکه مسئله‌ای برای تمام انسان‌ها است. مظلومیت مردم فلسطین برای همگان آشکار است؛ ملتی که به وسیله توطئه صهیونیسم بین‌الملل و آمریکا از سرزمین خودشان خارج شدند و آمریکای جنایتکار با آن رئیس دیوانه خود هر روز بدترین اقدامات را علیه این ملت و تمام ملل جهان انجام می‌دهد.
 
وی افزود: زمانی که دولت وحدت اسلامی (دولت عثمانی در سال 1924) سقوط کرد، آمریکا و صهیونیسم هم‌پیمان شدند تا دو هدف تشکیل دولت برای یهودیان اروپا و تشکیل دولت اسرائیل بزرگ را محقق کنند.
 
زواوی در ادامه بیان کرد: ما شهدای بسیاری را تقدیم آزادی فلسطین کردیم و می‌خواهیم سرزمین خودمان را از دست دشمنان‌مان آزاد کنیم. اکنون انقلاب ما مشروعیت پیدا کرده و دوستانی در سراسر دنیا داریم. همچنین اکنون عضو ناظر سازمان ملل هستیم و سعی داریم عضو دائم شویم.
 
سفیر فلسطین با اشاره به مسئله توافقنامه اسلو میان رژیم صهیونیستی و سازمان آزادی بخش فلسطین در سال ۱۹۹۳ میلادی افزود: قرار بود بنا بر این توافقنامه در سال ۱۹۹۹ دولتی برای فلسطین به پایتختی قدس شرقی تشکیل شود اما متاسفانه تا به امروز این کار انجام نشده است. اکنون تعداد شهرک‌های صهیونیستی افزایش یافته و تعداد شهرک‌نشینان از یک میلیون نفر نیز گذشته است پس بنابراین آنها چیزی به ما ندادند و نخواهند داد. از طرفی در تصمیماتی که اخیرا ترامپ این دیوانه زنجیری بر علیه فلسطین گرفته اصلا چیزی به نام اسلو و دولت فلسطین وجود ندارد.
 
وی گفت: زمانی که بنده با حضرت امام خمینی (ره) آن مرد عرفانی در نجف ملاقات داشتم فتوای تاریخی خودشان درباره دادن خمس و زکات به مجاهدان فلسطین را صادر کردند و پس از پیروزی انقلاب نیز فرمودند «امروز ایران و فردا فلسطین». امام معتقد بود که استقلال ایران ناقص است مگر اینکه کل فلسطین آزاد شود. ایشان اسلام و فلسطین را با هم ادغام کردند.
 
وی ادامه داد: متاسفانه پس از پیروزی انقلاب آمریکای جنایتکار صدام حسین را به جان انقلاب انداخت و ایران را درگیر یک جنگ ۸ ساله کرد. اگر صدام در آن زمان دست در دست حضرت امام می‌گذاشت و با او متحد می‌شد شاید امروز شاهد دولت مستقل فلسطین بودیم.
 
زواوی اظهار داشت: شما آن دولتی نیستید که غرب می‌خواست از همین رو توطئه‌هایی را علیه شما برنامه‌ریزی می‌کند.
 
وی با اشاره به اختلافات شیعه و سنی گفت:  اهل تسنن و شیعیان مشترکات زیادی دارند بنابراین اگر گروهی از علمای حرمین شریفین، نجف اشرف و قم دور یک میز بنشینند قادر خواهند بود تا مشکلات جهان اسلام را حل و فصل کنند. ما اگر بتوانیم سر یک نقطه متفق باشیم آن موقع احساس می‌کنیم که ما در راه درست آزادی فلسطین قدم برمی‌داریم. ما باید وحدت قوی داشته باشیم و بدون این وحدت به هیچ نتیجه‌ای نخواهیم رسید. امید داریم تا برادران عرب و مسلمانمان در این وحدت به ما یاری برسانند.
 
سفیر فلسطین در تهران ادامه داد: ما به جمهوری اسلامی ایران افتخار می‌کنیم. زمانی که حضرت امام به ایران آمدند تاریخ را تغییر دادند و پروژه اسلام و فلسطین را آوردند. اگر مسلمانان بر محور آزادی فلسطین متحد شده بودند امروز فلسطین آزاد بود.
 
وی گفت: از آنجایی که ایران صاحب یک پروژه بزرگ به نام وحدت جهان اسلام است، دشمنانش از او می‌ترسند و توطئه‌هایی را علیه آن از هر طرف سرازیر می‌کنند. اگر شما از وحدت جهان اسلام دست بکشید غربی‌ها حاضرند هزار بمب اتمی به شما بدهند. ایران یک خطر برای اجرای نقشه‌های آمریکا و صهیونیسم بین‌الملل است.
 
زواوی خطاب به کشورهای منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران تهدیدی برای شما نیست، جمهوری اسلامی حاضر است از شما حمایت کند بنابراین نباید با این کشور مشکلی داشته باشید.
 
وی با اشاره به اقدامات ترامپ در خصوص فلسطین اظهار داشت: ترامپ این دیوانه زنجیری که ورود غذا و داروها را به بیمارستان‌های ما ممنوع کرده و شهرک‌های صهیونیستی را مشروع دانسته، نمی‌تواند از کشورهای منطقه حمایت کند. آمریکا در سایه این رئیس‌جمهور حاضر نیست از کسی حمایت کند. ما ضد سیاست شوم ترامپ هستیم.
 
زواوی افزود: همانطور که ترامپ و همپیمانانش در لبنان شکست خوردند ان‌شاءالله در منطقه نیز شکست خواهند خورد و این اقدام نیاز به یک وحدت عربی- اسلامی دارد. وحدت جهان عرب و جهان اسلام از طریق تسریع در گفت‌وگو بین کشورهای عربی و اسلامی به وجود خواهد آمد.
 
سفیر فلسطین در تهران گفت: ترامپ آدم قماربازی است که تنها  منفعت خودش را در نظر می‌گیرد بنابراین کسی که خودش را به صهیونیسم بین‌الملل فروخته نمی‌تواند از کسی حمایت کند.
 
وی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: ما نباید از مسئله سقوط هواپیما یک مشکل بسیار بزرگی بسازیم. این اتفاق ممکن است در هر کشوری بیافتد.