هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 28 اسفند 1398
ساعت 02:32
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 22 دى 1398 ساعت 15:03
يكشنبه 22 دى 1398 14:28 ساعت
2020-1-12 15:03:48
شناسه خبر : 333012
الحشد الشعبی طی بیانیه‌ای رسمی، خواستار پایان یافتن تحصن معترضان عراقی مقابل سفارت آمریکا شد.
الحشد الشعبی طی بیانیه‌ای رسمی، خواستار پایان یافتن تحصن معترضان عراقی مقابل سفارت آمریکا شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، سازمان الحشد الشعبی از معترضان در مقابل سفارت آمریکا خواسته تا به تحصن مقابل این سفارتخانه پایان دهند و در مکان دیگری تحصن کنند.
 
پایگاه خبری «السومریه» عراق با انتشار این خبر نوشت: سازمان الحشد الشعبی طی بیانیه‌ای رسمی از طرفداران خود مقابل سفارت آمریکا خواست تا به احترام دولت عراق، از این سفارتخانه دور شوند.
 
یک منبع آگاه امنیتی نیز امروز از عقب‌نشینی تدریجی تحصن‌کنندگان مقابل سفارت آمریکا در بغداد خبر داد و گفت: معترضان عراقی حاضر مقابل سفارت آمریکا در منطقه سبز، در پاسخ به این درخواست الحشد الشعبی، از ظهر امروز عقب‌نشینی تدریجی از این محل را آغاز کردند.
 
بر اساس این گزارش، سازمان الحشد الشعبی عراق از کلیه حاضران مقابل سفارت آمریکا می‌خواهد که به احترام تصمیم دولت عراق و حفظ اقتدار کشور عقب‌نشینی کنند.. پیام شما رسید.
 
الحشد الشعبی در ادامه از موضع‌گیری فرماندهی کل نیرو‌های مسلح و شخصیت‌های سیاسی، دینی، فرهنگی و مردمی در رد و محکومیت تجاوز هوایی آمریکا به یگان‌های الحشد در استان الانبار، تقدیر کرد.
 
در ادامه این بیانیه از همگان خواست تا در مراسم ویژه گرامیداشت شهدای حمله هوایی آمریکا که در بغداد و سایر استان‌ها برگزار می‌شود، شرکت کنند.
 
بر اساس این بیانیه، مراسم عزاداری برای شهدای الحشد الشعبی در بغداد؛ در خیابان «الجادریه» و در نزدیکی رستوران «السفینه» برگزار خواهد شد و چادر‌های عزا نیز در این مکان برافراشته خواهند شد.
 
از روز گذشته صد‌ها معترض عراقی در اعتراض حمله آمریکا به پایگاه‌های الحشدالشعبی و نقض حاکمیت کشورشان، مقابل سفارت آمریکا در بغداد تظاهرات کردند و چندین نقطه از سفارت آمریکا را به آتش کشانده و پرچم عراق و الحشدالشعبی را بر فراز دیوار‌های سفارت برافراشتند.