هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 16 تير 1399
ساعت 04:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 22 دى 1398 ساعت 12:12
يكشنبه 22 دى 1398 12:06 ساعت
2020-1-12 12:12:46
شناسه خبر : 332956
بسیاری از افرادی که در دنیای حقیقی صاحب کسب و کار و یا فروشگاه هستند، مایل‌اند حوزه کسب و کار خود را به دنیای مجازی اینترنت نیز گسترش بدهند. به همین دلیل است که تجارت در اینترنت بیش‌تر از دنیای واقعی رونق دارد.
بسیاری از افرادی که در دنیای حقیقی صاحب کسب و کار و یا فروشگاه هستند، مایل‌اند حوزه کسب و کار خود را به دنیای مجازی اینترنت نیز گسترش بدهند. به همین دلیل است که تجارت در اینترنت بیش‌تر از دنیای واقعی رونق دارد.

تا جایی که مالکان برخی فروشگاه‌ها که رشد و رونق بخش اینترنتی کار خود را مشاهده می‌کنند، فروشگاه‌های خود در دنیای حقیقی را رها می‌کنند و تمام تمرکز خود را بر کسب و کار اینترنتی خود می‌گذارند.

 

اما برای ایجاد کسب و کار اینترنتی بایستی مراحلی را طی کرد که ما در اینجا قصد داریم آن مراحل را به شما معرفی کنیم.

ثبت دامنه در آذرآنلاین

اولین اقدامی که باید انجام دهید این است که دامنه مورد نظرتان را ثبت کنید. دامنه‌ها دو بخش دارند. یک بخش پسوند و یک بخش نام. برای ثبت دامنه در آذرآنلاین اطلاعات مفیدی قرار داده شده است که شما می‌توانید از آن کمک بگیرید.

پسوندها، بخش انتهایی یک آدرس اینترنتی هستند که می‌توانند در چند ویژگی با یکدیگر متفاوت باشند. برای مثال میزان دسترسی پذیری و شناسایی متفاوت است. پسوندها انواع مختلفی دارند که پرکاربردترین آنها .com و .net و .org هستند و .ir نیز پسوند اختصاصی ایران است.

برخی توصیه می‌کنند که به صورت همزمان چند پسوند برای یک نام واحد خریداری شود. به این صورت که مثلا پسوند .ir و هم پسوند .com را خریداری کنید تا به مرور زمان و با گسترش کار خود هر دو را داشته باشید. در ضمن این دو به صورت همزمان نیز می‌توانند فعال باشند و با امکان Switch کردن، این امکان وجود دارد که هر دو به یکدیگر مرتبط و متصل باشند.

بعد از اینکه پسوند مدنظر خود را خریداری کردید، باید نام سایت خود را انتخاب کنید. این کار تا حدودی سلیقه‌ای است و محدودیتی برای آن وجود ندارد. شما می‌توانید نام فروشگاه حقیقی خود را بر روی نام فروشگاه اینترنتی خود بگذارید. توجه داشته باشید که نامی که انتخاب می‌کنید باید با خدماتی که ارائه می‌دهید همخوانی داشته باشد.

خرید هاست از آذرآنلاین

هاست یا میزبان در واقع فضایی در اینترنت است که می‌تواند از اطلاعات شما بر روی اینترنت میزبانی کند. به سخن دیگر، شما اطلاعات را بر روی هاست در اینترنت قرار می‌دهید. برای خرید هاست از آذرآنلاین، از وب‌سایت آن دیدن کنید.

سرور مجازی آذرآنلاین

توجه به دو اصطلاح دیگر نیز ضروری است. سرور مجازی و سرور اختصاصی. اطلاعات سایت با توجه به قدرت سرور می‌تواند با سرعت و کیفیت بیشتری در فضای اینترنت پخش شود. سرور مجازی، چند سایت را به صورت همزمان پوشش می‌دهد. در نتیجه میزان کارآیی و کیفیت هر کدام کمتر است. اما سرور اختصاصی صرفا به یک وب‌سایت خدمات می‌رساند.

بنابراین در ابتدای فعالیت خود در اینترنت از سرورهای مجازی استفاده کنید و به مرور که نیاز بیشتری به کیفیت بالاتر داشتید، سرور خود را اختصاصی کنید. البته سرور اختصاصی و سرور مجازی در میزان هزینه‌ها نیز متفاوت هستند. شما می‌توانید از سرور مجازی آذرآنلاین برای راه‌اندازی سایت خود استفاده کند.

طراحی سایت

بعد از انجام مراحل بالا، اکنون شما نیاز دارید دستی به سر و روی سایت خود بکشید تا اطلاعات بر روی آن قرار گیرد و ظاهر زیبایی پیدا کند.

 

تبلیغات

بعد از تمام مراحل بالا باید برای سایت خود تبلیغات کنید تا به خوبی شناخته شود. برای این منظرو می‌توانید از تخفیف‌های ویژه در آغاز فعالیت‌هایتان استفاده کنید. انجام تبلیغ در سایت‌های معتبر و پربازدید نیز می‌تواند برای شما مفید باشد.

انجام تمام این مراحل (ثبت دامنه در آذرآنلاین، خرید هاست از آذرآنلاین و سرور مجازی آذرآنلاین) در سایت آذرآنلاین توضیح داده شده است. شما می‌توانید از خدمات این سایت استفاده کنید.