هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 22 اسفند 1398
ساعت 22:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 22 دى 1398 ساعت 12:03
يكشنبه 22 دى 1398 12:00 ساعت
2020-1-12 12:03:38
شناسه خبر : 332952
شاید تهران از تعدادی هتل با ستاره های آنچنانی بهره مند باشد؛ اما آیا تمام مسافران قصد ماندن در هتل ها را دارند؟ از سوی دیگر شرایط رفاهی در مسافرخانه های تهران نیز چنگی به دل نمی زند. به این دلیل است که می توانید در این روز ها که می گذرد شاهد رشد اجاره روزانه خانه در تهران باشید.

اجاره روزانه خانه در تهران، از نیاز مسافران تهران می آید

چرا اجاره روزانه خانه در تهران رونق دارد؟ آیا مسافران در تهران از شرایط اقامتی مطلوبی بهره مند هستند؟ آیا این شهر میلیونی با ابعاد یک ابرشهر توانسته است نیاز مسافران خود را به جهت اقامت با کیفیت مرتفع سازد؟ واقعیت آن است که شهر تهران با تمام طرح توسعه ای که در این سال ‌های اخیر داشته و هر روز قدمی به سمت نوین شدن شهر در دنیای مدرن برداشته است، در مقوله میزبانی از مسافران خود دست پایینی دارد. تهران برای اسکان مسافرانش شهر توانمندی نیست. چرا که هیچ ساز و کار جدید دولتی با هدف هدایت مسافران ایجاد نشده است. شاید این ابرشهر از تعدادی هتل با ستاره های آنچنانی بهره مند باشد؛ اما آیا تمام مسافران قصد ماندن در هتل ها را دارند؟ از سوی دیگر شرایط رفاهی در مسافرخانه های تهران نیز چنگی به دل نمی زند. به این دلیل است که می توانید در این روز ها که می گذرد شاهد رشد اجاره روزانه خانه در تهران باشید.

 

 

اجاره روزانه خانه در تهران، از نیاز مسافران تهران

اجاره روزانه خانه در تهران که توسط افراد خصوصی پیگیری می ‌شود، یک جریان پذیرایی از مسافران تهران در فضایی خارج از تعهدات دولتی است. اگر چه دولت برای اجاره روزانه خانه در تهران قواعد و قوانین خاص خودش را دارد؛ اما به یقین می توان اجاره روزانه آپارتمان در تهران را به نوعی درمانی برای فضای آشفته پذیرایی از مسافران در تهران دانست.

متقاضیان اجاره روزانه خانه در تهران در جستجوی چه هستند؟

اگر از یک فرد ساکن تهران بخواهید که در باب مسافران این ابرشهر چیزی بگوید، احتمالاً این سوال را بپرسد که مسافران در تهران در جستجوی چه هستند؟ چرا اجاره روزانه خانه در تهران مطلوب آنها است؟ خب، شاید این سوال را مسئولین متولی امر نیز از خود پرسیده اند و در نبود جوابی با هدف گردشگری و یا قطب توریستی بودن شهر است که چندان لزومی بر وجود ساز و کاری قدرتمند نمی‌ بینند از غرب تهران تا شرق و جنوب و حتی شمال این شهر نمی توانید فضای قدرتمند گردشگری پیدا کنید. عمده گردشگران شهر تهران با هدف دید و بازدید از اقوام است که راهی جاذبه های این شهر می شوند.

اما آیا می ‌توان این استدلال غیرمنطقی را دلیل بر نبود مسافر در تهران دانست؟ بسیاری از مسافران تهران به نوعی قبل از آغاز سفر در تفکر اجاره سوئیت در تهران هستند. احتمالاً به خوبی می ‌دانند که برای ماندن کوتاه در تهران، اجاره سوئیت در تهران منطقی ‌ترین گزینه می باشد. چرا که جز این باید راهی مسافرخانه های نه چندان توانمند این شهر باشند؛ اما هدف از سفر، تنها که دیدن اقوام و یا بازدید از جاذبه ‌های گردشگری نمی باشد. دلایل متعددی می تواند هر کسی را برای سفر آماده کند تا به نوعی نیازمند برای اجاره روزانه خانه در تهران باشند. از اهداف زیارتی تا ماجرا های کاری، مبادلات پولی، خرید اجناس و... ؛ اما بیایید و اندکی در باب شهر تهران دقیق شویم.

تهران شهر بزرگی است که قریب به بسیاری از اهالی آن را مهاجران از سال ‌های دور و نزدیک تشکیل داده اند. تقریبا هر کسی را در شهر بزرگ تهران پیدا کنید، یک جور هایی رگ و ریشه ای خارج از شهر دارد. از این رو منطقی است که این حجم بالا از ساکنین غیر بومی، مستعد حضور اقوام، دوستان، آشنایان و... از دیار خود در شهر تهران باشند. کسانیکه برای آمدن تا تهران جدا از منزل هم ولایتی های خود، گاها نیاز به اجاره روزانه خانه در تهران پیدا خواهند کرد.

چه کسانی به اجاره روزانه خانه در تهران می اندیشند؟

اما این همه ماجرا در اجاره روزانه آپارتمان در تهران نیست. چرا که تهران قطب صنعتی کشوری است که گویا در خارج از این ابرشهر، صنعت خاصی ندارد. اگر بخواهید در فضایی صنعتی از هر سوی کشور راهی تهران باشید، احتمالاً نیاز به اجاره روزانه خانه در تهران خواهید داشت. از یافتن شغل تا عقد قرارداد های ریز و درشت صنعتی باعث خواهد شد تا طیف بسیاری از مردم در گوشه و کنار کشور ایران راهی شهر تهران باشند و در چند روز اقامت احتمالاً نیاز به اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران داشته باشند.

اما باز هم می‌ توان جوانب دیگر را در دلایل سفر به تهران پیدا کرد. وقتی از هر خانه ای در سراسر کشور جوانی با عنوان دانشجو راهی دانشگاه‌ های بسیار شهر تهران می ‌شود، خانواده آن جوان نیز گاها با هدف سرکشی به امورات زندگی تا تحصیل فرزند خود پیش می آید که چند شبی را مهمان شهر تهران می شوند. پس برای آنها نیز اجاره روزانه خانه در تهران از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

 

چه کسانی به اجاره روزانه خانه در تهران می اندیشند؟

اما آیا می شود دلایل مهم دیگری برای مسافران تهران جستجو کرد؟ چرا نشود؟! مگر می ‌شود از مهمترین دلیل برای سفر های کوتاه به شهر تهران چشم پوشی کرد؟ همه می‌ دانیم که تهران قطب جریانات پزشکی است و سفر های بسیار زیادی به این شهر با هدف دستیابی به امکانات پزشکی انجام می شود. از طرفی وقتی برای سفر های پزشکی راهی تهران هستید، حالا اگر بیمار شما بستری شود، خود شما را که بستری نمی ‌کنند!!!! برای ماندن در کنار بیمارستان، سرپناه می ‌خواهید، خانه ‌ای، سوئیتی، فضایی که دیگر لازم نباشد برای ماندن در آنجا مجبور به خرید اقلام ضروری هر خانه ای را داشته باشید. اینجاست که مقوله اجاره روزانه خانه در تهران نقش پررنگ خودش را بازی می کند.

از این ها گذشته، مگر می شود از برخی دیگر اهداف مسافرت با هدف تهران و تهرانگردی چشم پوشی کرد؟! مبادلات پولی و بانکی، انجام امورات بی ‌پایان اداری، اتفاقات ورزشی مثل یک دربی ساده و یا بازی ‌های ملی، شرکت در همایش ها و کنفرانس های بین المللی، مقدمات سفر های خارجه که پرواز آنها از تهران است و یا انجام امورات مربوط به ویزا و پاسپورت که باید همراه با مراجعه به سفارت ها باشد و الزامی جز اقامتی کوتاه در پایتخت را با در نظر داشتن اجاره روزانه خانه در تهران بر نمی ‌تابد.