هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 19 اسفند 1398
ساعت 03:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 19 دى 1398 ساعت 11:55
پنجشنبه 19 دى 1398 11:22 ساعت
2020-1-9 11:55:40
شناسه خبر : 332924
روزنامه نیویورک‌تایمز تاکید کرد: مصیبت ناشی از اشتباه ترور ژنرال ایرانی، با شدت در حال آشکار شدن است و این چیزی است که پمپئو و ترامپ، فکر آن را نمی‌کردند.
روزنامه نیویورک‌تایمز تاکید کرد: مصیبت ناشی از اشتباه ترور ژنرال ایرانی، با شدت در حال آشکار شدن است و این چیزی است که پمپئو و ترامپ، فکر آن را نمی‌کردند.
 
به گزارش رجانیوز، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:
 
این روزنامه آمریکایی نوشت: هفته گذشته پمپئو در دولت، بلندترین صدا را برای اجبار ترامپ به ترور مهمترین ژنرال ایرانی داشت. اما این هفته او تلاش می‌کند بحران بین‌المللی ناشی از ترور ژنرال را محدود کند. حمله به ژنرال ایرانی نشان داد پمپئو دومین مقام قدرتمند دولت ترامپ، پس از رئیس جمهور است. وی شخصیتی تندرو است که  با تشویق‌شدن و آمال خود اشک شادی می‌ریزد، و ظاهرا نقشش هموار کردن مسیر روابط آمریکا با دیگر کشورها است.
 
«جان گانس» مدیر سابق نویسندگان سخنرانی‌ها در پنتاگون می‌گوید: «تلاش‌های پمپئو شاید به نتیجه‌ای رسیده باشد که می‌خواست، اما اوضاع آشفته پس از آن، توضیحات بی‌دقت درباره تهدیدات، بیانیه‌های پرت‌وپلا و همچنین تلاش‌های عجولانه دیپلماتیک و نظامی، تاثیر این سیاست را محدود و ماهیت آن را برای رئیس جمهور بسیار پرمخاطره‌تر کرد.»  
 
 
با اقدام تلافی‌جویانه شدید ایران، پمپئوی ۵۶  ساله به‌عنوان کسی شناخته می‌شود که آمریکا را درگیر جنگی دیگر در خاورمیانه کرد، و در زمانی که رئیس جمهور سال انتخاباتی‌اش را آغاز کرده، باعث نقض یکی از وعده‌های انتخاباتی‌اش می‌شود.
 
 
این روزنامه با اشاره به حضور میلیونی ایرانی‌ها در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی به نقل از مقامات آمریکایی افزود؛ «مصیبت با شدتی در حال آشکار شدن است که ترامپ و دستیاران ارشدش هرگز تصور نمی‌کردند. پمپئو حتی نتوانسته است دولت عراق را متقاعد کند که آمریکا یک شریک قابل اعتماد است زیرا پارلمان عراق، که از نقض تمامیت ارضی این کشور به دست آمریکایی‌ها خشمگین هستند، به اخراج بیش از ۵ هزار نظامی آمریکایی رای داده است.»