هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 مهر 1399
ساعت 10:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 18 دى 1398 ساعت 14:28
چهارشنبه 18 دى 1398 14:22 ساعت
2020-1-8 14:28:27
شناسه خبر : 332850
سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در زمان فعالیت به عنوان فرمانده قرارگاه شرق طی سفری به منطقه جنوب خراسان و بازدید از منطقه عشایری درح، دست‌نوشته‌ای برای فرمانده حوزه عشایری درح به یادگار نوشته است.
سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در زمان فعالیت به عنوان فرمانده قرارگاه شرق طی سفری به منطقه جنوب خراسان و بازدید از منطقه عشایری درح، دست‌نوشته‌ای برای فرمانده حوزه عشایری درح به یادگار نوشته است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در زمان فعالیت به عنوان فرمانده قرارگاه شرق و مبارزه بی‌امان با اشرار و قاچاقچیان، طی سفری به منطقه جنوب خراسان و بازدید از منطقه عشایری درح، دست‌نوشته‌ای برای فرمانده حوزه عشایری درح به یادگار نوشته است که به شرح ذیل است:
 
بسمه تعالی
 
الحمدلله رب العالمین و صلاه و سلام علی رسول‌الله(ص)
 
درود خداوند بر انسان شایسته‌ای که عشق و محبت، برادری و اخوت را در دل‌های خاموش و نیمه‌جان کاشت و ما را به وادی امید رهنمون ساخت.
 
درود خدا بر شهدایی باد که حول شمع فروزان سوختند و به بشریت نور بخشیدند. درود خدا بر انسان‌های بیداردلی که در دل صحراهای سخت با دریا دلی از انقلاب اسلامی خود پاسداری می‌کنند.
 
برادر عزیزم آقای سالاری از محبت‌های حضرتعالی که در طول اقامت این حقیر و هیئت همراه نمودید صمیمانه تشکر می‌کنم و به شما و همه عزیزانی که این چنین با بیدار دلی و عشق این چنین بیدار و هوشیار مواظب حرکات ضدانقلاب و توجه به ارزش‌های اسلامی دارند، تبریک عرض می‌کنم و چند نکته را من‌باب تذکر یادآوری می‌نمایم:
 
۱- به جمله امام (رضوان‌الله‌تعالی علیه) توجه کن که عالم محضر خداست در محضر خدا گناه نکنید و در همه حال او را ناظر بر احوال خود بدانید.
 
۲-اخلاص در عمل در گفتار و کردار سرلوحه حرکت خود قرار ده و هر چیز برای او و رضای او بیان و عمل کن و بس.
 
۳- بر عبادات و وظایف واجب خود به خصوص نماز مراقبت کن و هیچ چیز را بر آن‌ها ترجیح مده و بدان انقلاب و خون‌ها برای احیای آن‌ها بوده است.
 
۴- با دوستان انقلاب به خصوص خانواده‌های ایثارگران دوست و با محبت توأم با ارادت رفتار و برخورد کن و خود را همیشه مدیون آن‌ها بدان.
 
۵- با دشمنان انقلاب یا کج‌فهم‌ها مدارا و با لحن نصیحت بدون سرزنش برخورد کن.
 
۶- در زمان مسئولیت یا مأموریت با زیردستان خود رعایت حال و روحیات هر کدام را بکن و این را بدان که خداوند در همه افراد شجاعت را یکسان به وجود نیاورده و لذا با افراد ترسو با سرزنش برخورد مکن.
 
۷- با آن‌ها در زمان غیرمأموریت آن‌چنان باش که اگر کسی ناگهان وارد جمع شما شد تشخیص بالا و پایین را ندهد اما حریم حفظ کن، با آن‌ها بر سر یک سفره غذا بخور و از همان بخور که آن‌ها می‌خورند و از همان آب بنوش که آن‌ها می‌نوشند.
 
۸- در برخورد و نزاع هرگز حرف‌های زشت بر زبان جاری مکن حتی دشمن.
 
۹- چند آیه قرآن در شروع صبح و چند آیه در زمان خواب و آخر شب حتماً بخوان.
 
۱۰- کلاس‌های فرهنگی مخصوصاً اصلاح نماز و روخوانی قرآن را در بین افرادی که به شما منتسب هستند گسترش بده.
 
1370/07/11
 
برادر کوچکتان قاسم سلیمانی